• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tutoriale StrefaKursów - dobry wybór?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,241 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Cześć, powoli zbliża się okres wakacyjny, ja przez ten czas chcę się rozwijać i zgłębić tajniki PHP.

Zainteresowałem się tutorialem ze strefykursów odnośnie PHP7, ale nie wiem, warty jest on swojej ceny? Podstawy mam "lekko ogarnięte", ale jestem zielony i brakuje mi praktycznego zastosowania - chcę ugruntować podstawy i tworzyć praktyczne projekty. Tematów tego typu jest na tym forum od groma, ale chciałbym poznać waszą obecną opinie.

Ktoś korzystał z ich kursów, przyniosły one efekty? Nie szukam "złotej formuły" na wbicie mi wiedzy do głowy, ale chcę ogarnąć podstawy wytłumaczone w klarowny sposób - wiem, iż na rynku jest wiele naprawdę dobrych książek i że internet jest przesiąknięty informacjami na ten temat, ale potrzebuje kogoś, kogoś kto jasno wytłumaczy podstawy i pokaże praktyczne zastosowanie poszczególnych składników.
1
komentarz 28 maja 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Masz poniżej linki do kursów na czasie, nie video, bo nic z niego nie wyniesiesz. Z naszego weź zaopatrz się w to co z Bibliografii, od Arka możesz czytać co skrobie.

Niemniej jednak, pisz sobie w php7 od początku. No i wiadomo, najstabilniej i wygodniej na linuxie ;)

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Jak rozumiem jest to ten kurs: https://strefakursow.pl/kursy/web_develop/kurs_php_7_-_od_podstaw.html Nie oglądałem nic z niego, ale jeśli grafika widniejąca na powyższej stronie, o ta, pokazuje kod prezentowany w kursie no to jest on lekko mówiąc słaby.

PSR-2 nie za bardzo stosowane (chociaż to nie są oficjalne standardy, ale bardzo popularne), strlen ma problem z polskimi znakami i lepiej używać mb_strlen(), błędy lepiej np. wyrzucać jako wyjątki (chociaż nie wiem czy już zostały wprowadzone w danym momencie), a w przypadku kilku różnych inputów trzymałbym je w tablicy zamiast kolejnych zmiennych. Nie chcę wyrokować widząc jeden obrazek, ale mnie nie zachęciło.

Może trochę głupio reklamować samego siebie, ale zacząłem tworzyć swój darmowy kurs po polsku, może coś Ci się przyda: https://www.phpdevs.pl/ - na razie głównie podstawy, ale ciągle tworzę dalej.

komentarz 28 maja 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Dzięki za link, na pewno skorzystam :) Liczę na rzetelnie wytłumaczone podstawy, które będą tłumaczone w prosty sposób - przeważnie w poradnikach tego typu widzę hermetyczny język programistyczny i mam świadomość, iż po obyciu się z tą dziedziną niektóre rzeczy wydają się dla programisty banalne, bo jest to dla programisty codzienność. Chciałbym aby poradniki były pokazywane na praktycznych przykładach, trochę mniej logiki x,y,z, x<y itp. - wiem, iż logika jest bardzo przydatną umiejętnością, niestety tutaj potrzeba tej świadomości i spojrzenia z punktu "zielonego w temacie".

Pozdrawiam i trzymam kciuki.
komentarz 28 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Cóż, staram się tłumaczyć jak najprościej i jednocześnie najlepiej jak umiem. Czy przykłady są bardzo praktyczne to nie wiem, czasem ciężko taki zrobić (szczególnie tłumacząc jakieś podstawowe pojedyncze zagadnienia), ale logiki chyba za dużo (wcale?) u mnie nie ma.

Liczę, że Ci się spodoba. Powodzenia, również trzymam kciuki - za Twoją naukę.
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez niezalogowany
Moim zdaniem nie warto (patrząc po spisie treści), ale ogólnie to jestem anty-fanem kursów wideo, bo zazwyczaj spora część jest mocno przegadana.

A rzeczy, które wykraczają poza przykłady z dokumentacji jest bardzo mało (i tak też wygląda mi ten kurs), wg mnie pierwszy lepszy kurs ogólno-dostępny w sieci będzie dużo lepszy
komentarz 28 maja 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
No ok, jeszcze to przemyślę - najwyżej kupię sobie ten kursik PHP i zobaczę, czy przypadnie mi do gustu :) Polskie źródła są dla mnie ubogie, ubarwione w ogólniki - skorzystałbym z angielskich, ale obawiam się, iż wszystkiego dokładnie nie zrozumiem. Oczywiście o tych ubogich źródłach mówię w kontekście darmowych poradników ojczystych, choć nie wszystkich oczywiście, bo czasem są one dużo lepsze od angielskich :)
komentarz 28 maja 2017 przez niezalogowany
edycja 28 maja 2017
https://php-kurs.gitbooks.io/phpkurs/content/

@up no i oczywiście propsuje kurs od Arka: https://www.phpdevs.pl/
komentarz 28 maja 2017 przez Krzysztof Trybuś Mądrala (5,280 p.)
Dziękuję, na pewno skorzystam.
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)
Jeżeli chodzi o mnie to polecam strefę kursów nie miałem tego akurat kursu ale jeszcze na SK się nie zawiodłem.

Kursy są prowadzone rzetelnie i prosto co prawda czasami za prosto ale wiadomo te kursy są dla osób początkujących.
1
komentarz 28 maja 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
A potem zderzamy się z rzeczywistością i uświadamiamy sobie, że jednak warto było czytać coś aktualnego :)
komentarz 28 maja 2017 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)
Rzeczywistość jest inna

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,540 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 371 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2019 w Offtop przez kordix Gaduła (3,910 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 442 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...