• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki C++ - szlifowanie własnej wiedzy.

Object Storage Arubacloud
–1 głos
542 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)

Cześć!

Spotkałem się momentu, w którym wszystko co piszę nie rozwija mnie już na tyle ile bym chciał. Chciałbym, aby mój kod jeszcze bardziej był piękny, by mój poziom programowania zmierzał jeszcze bardziej w stronęspecjalisty tego języka. Przerobiłem kiążki takie jak:

  • Język C++. Szkoła programowania (Stephen Prata)
  • C++ Biblioteka standardowa (Josuttis)
  • Czysty kod - podręcznik dobego prgoramisty (Robert Martin)

Zastanawiam się za co wziąć się dalej by szkolić swój język dalej, nie chcę związywać się z jakimś frameworkiem, a raczej szkolić zastosowanie, czystość oraz algorytmike. Książki nad ktorymi są zastanawia to:

Trochę tego wymieniłem. Proszę Was o radę za co się brać, co lepiej sobie odpuścić itd. Z góry dzięki za pomoc ;)

2
komentarz 28 maja 2017 przez d0n Mądrala (6,440 p.)
"Zrozumieć programowanie" to bardzo rozwijająca książka i ciężka do przepracowania. Jeszcze nie ogarniam z niej wielu rzeczy, ale widzę, że warto
1
komentarz 30 maja 2017 przez Benek Szeryf (91,010 p.)

Czy byłby ktoś tak miły i powiedział w jaki sposób szybko przerzucić prywatne repo na publiczne? Bez generowanie kluczy.

Po prostu wrzuć paczkę do nowego repo, a za miesiąc je sobie usuń, jak Ci będzie przeszkadzało. Z postów wynika, że masz doświadczenie, aż dziw że nie umiesz udostępnić plików przez Internet...

komentarz 31 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)

Bitbucket ma ograniczenie odnośnie publicznych repo, na githubie nie posiadam konta, nie chciałem wrzucać na żadne megaupload itp. Przyznam, że nie pomyślałem jak pisałęm, że mogę wrzucić coś np na dropboxa, dysk google ;)

Nigdy nie powiedziałem, że jestem doświadczonym programistą, a jedynie, że chce być porządnym specjalistą w tym języku. O moim niedoświadczeniu sądzą chociaż tytuły, które podałem ;)

Przykładowe pliki z repa, które aktualnie miałem na kompie.

https://drive.google.com/open?id=0B3r6urh5bQqvNzIzaDVYb2JWSk0

Przepraszam za brak komentarzy, a nawet za mylące (zawsze tak wrzucam, żeby potem je uzupełnić, ale nie zawsze to się udaje - teraz już lepiej wiem jak to powinienem robić).

komentarz 1 czerwca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
Na dropboxie czy innym google drive będzie na pewno super-profesjonalnie (szydera)
komentarz 1 czerwca 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Nie rozumiem Twojego podejścia do tego forum i forumowiczów. Jesteś tutaj tylko po to, żeby pośmiać się z innych czy, żeby pomóc innym? Och nie, wrzucił kod w plikach, a nie na repo lub coś pokroju pastebina, haha, co za marny typek...

Dzięki temu forum zacząłem swoją przygodę z programowaniem. Ale teraz po mału zaczyna mnie ono przez takie osoby bardziej odpychać i przyciągać. Jedyne co zauważyłem, że masz do powiedzenia to pokomentowanie innych, a nie udzielenie dobrych rad. Z tego co widzę to nawet nie interesuje Cię zbytnio C++, a szydzenie z innych. Do tego teraz to forum się sprowadza...?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 maja 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Hm... starasz się dopiero o staż, a ostatnio się chwaliłeś, że nie ciężko ci dostać pracę. https://forum.pasja-informatyki.pl/254647/google-code-in?show=254655#c254655
komentarz 31 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Może dlatego, żę bez przeszkody przechodzą do kolejnych etapów rekrutacji?

Czy nie posiadanie problemów ze zdobyciem pracy musi oznaczać, że aktualnie posiadam pracę?

Czy powiedziałem, że mam problem ze zdobyciem tego stażu?

Czy muszę mówić Ci dokładnie o jaki staż aktualnie i w jakiej firmie się staram oraz czemu nie staram się do innych?
0 głosów
odpowiedź 28 maja 2017 przez Mikusbombro Użytkownik (990 p.)
Spróbuj swoich sił w jakimś większym projekcie, sam przepracowałem "tylko" Szkołę Programowania i czuję, że to jest wystarczająca wiedza do wielkich projektów. I mi to rzeczywiście wystarcza do pisania gier, a nawet zdaję sobie sprawę, że część wiedzy z tej książki jest mi zbędna.
komentarz 28 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Właśnie teraz zabrałem się za taki porządny większy projekt. Jednocześnie staram się o staż w C++. Aczkolwiek oprócz tego chciałbym dowiadywać siękolejynch rzeczy, które powinienem w tym wszystkim stosować lub ułatwią mi calutką pracę.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
pytanie zadane 3 października 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez elaniq Początkujący (360 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 377 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 163 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,630 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...