• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

brat uzależniony od gier

Object Storage Arubacloud
0 głosów
942 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2017 w Offtop przez hinato Nowicjusz (120 p.)
Mam ogromny problem, a właściwie nie ja tylko mój 22-letni brat. Z tytułu wiesz już, że chodzi o uzależnienie od gier. Nie będę bardzo wchodzić w szczegóły jak to się u niego odbywa zaznaczę tylko, że próbowałam z wyłączaniem korków ale niestety reagował agresywnie, a ja należę do ludzi o słabych nerwach i na wszytko reaguję płaczem więc bardzo słaba opcja dla mej psychiki. Po długich kombinacjach wpadłam na pomysł, że świetne będzie odłączanie dostępu wi-fi tylko tak, żeby nie wiedział kto za tym stoi i problem zrzucał na maszynę. W tym momencie potrzebuję waszej pomocy!!! Jak to zrobić? Modem leży pod jego komputerem więc nie mogę po prostu wyciągnąć kabla z wtyczki... Chodzi mi o to, żebym mogła to zrobić z pokoju obok np. z innego komputera lub telefonu. Zdaję sobie sprawę, że wchodzi to w zakres "zakazanych nauk" ale myślę, że fakt iż posiadam wszelkie hasła do wi-fi itp jest wystarczającym dowodem że chodzi mi tylko o pomoc bratu. Dodam jeszcze że żadne rozmowy ani terapie nie wchodzą w grę

Pozdrawiam ciepluteńko i z góry dziękuję!!!
komentarz 26 maja 2017 przez Garniturek Użytkownik (820 p.)
Brat z wifi laczy sie bezprzewodowo, tak?
komentarz 26 maja 2017 przez hinato Nowicjusz (120 p.)
nie, u niego jest podłączone kablem
komentarz 26 maja 2017 przez Jacque Obywatel (1,300 p.)
Usunąć sterowniki do łączenia bezprzewodowego.
komentarz 26 maja 2017 przez hinato Nowicjusz (120 p.)
A jeżeli połączenie jest przewodowe?
komentarz 26 maja 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
edycja 26 maja 2017 przez CzikaCarry
Jeśli nie ma na komputerze żadnych ważnych danych to możesz na komputer pobrać jakiś open-source'owy ransomware (wirus służący do szyfrowania plików na komputerze i zadania klucza do ich odszyfrowania). Możesz też połączyć się z internetem, wejść w ustawienia routera i niektóre z nich pozmieniać. Podaj markę routera, a najlepiej całą nazwę modelu.
komentarz 26 maja 2017 przez Jacque Obywatel (1,300 p.)
A sory chodziło mi o bezprzewodowe.
2
komentarz 26 maja 2017 przez Jacque Obywatel (1,300 p.)
Ja bym jednak radził z nim porozmawiać.Najlepiej, żeby to była osoba dorosła.

7 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 26 maja 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
NO wiec albo uwazasz ze problem jest powazny i do sprawy podchodzisz powaznie (psycholog), albo mozesz sie zajac soba " a ja należę do ludzi o słabych nerwach i na wszytko reaguję płaczem ". Zadne numery z przecinaniem kabli ani wylaczaniem wi-fi nie przejda, tylko zwrocisz na siebie jego gniew.
komentarz 26 maja 2017 przez hinato Nowicjusz (120 p.)
Nie stać mnie na psychologa pomijając fakt,że za żadne skarby by się nie zgodził, bo on sam nie widzi problemu. Zaden lepszy pomysł nie wpadł mi niestety do głowy.
1
komentarz 26 maja 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Jak chcesz mu pomóc to znajdź dla niego jakąś inną pasję. Albo pomóż mu wyznaczyć sobie jakiś cel ( taki quest jak w grze) np niech idzie do roboty i uzbiera na pasta B6. I nie baw się w odcinanie neta bo to się źle skończy
komentarz 27 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
A czemu akurat chcesz pójść do prywatnego psychologa?
+2 głosów
odpowiedź 27 maja 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Przede wszystkim może to nie jest problem tylko Tobie się tak wydaje. Ludzie grają po kilka godzin dziennie i to nie jest nic nadzwyczajnego. Kiedyś grało się całymi dniami w piłkę dzisiaj się gra w MMO. Takie czasy. Nałóg to jest wtedy jak zaniedbuje znacząco swoje obowiązki czyli pracę/szkołe rodzinę itd... Wierzę że jednak tak źle jeszcze nie jest.

Gdyby jednak problem był poważny to na pewno nie pomogą kombinacje z routerem, to tylko pogorszy sprawę. Ja bym proponował zainteresować go czymś ciekawszym. Przyprowadź jakieś koleżanki, może któraś coś zdziała ;)
+1 głos
odpowiedź 26 maja 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Wpisz w pasek adresu takie IP 192.168.1.1

Pojawi Ci się okno logowania. Jeśli nic nie byo zmieniane to login: admin i hasło takie samo. Jak się zalogujesz to znajdź opcję zablokowania adresu mac sprzętu brata.

Z góry mówię że to głupi pomysł i dostaniesz wpierdol
3
komentarz 26 maja 2017 przez Shaoi Mądrala (7,020 p.)
Ale proszę bez wulgaryzmów.
+1 głos
odpowiedź 27 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 27 maja 2017 przez jpacanowski
Takim czymś nic nie zdziałasz... to dziecinada... To tak jakbyś narkomanowi zakazała narkotyków i przywiązała go do krzesła... Z tego tylko będą poważniejsze problemy i większa agresja. Ucinanie kabli, wyłączanie korków, zablokowanie komputera czy blokowanie czegoś w systemie operacyjnym to czysta głupota. Będzie wręcz odwrotny skutek. To już lepiej nic nie robić. Z tego będzie tylko większa jazda i większa agresja. Moja odpowiedź: psycholog. Nie mów, że ciebie nie stać na psychologa, bo póki co NFZ jeszcze nie upadł...

Nie można czegoś tak nagle od tak zabronić. Zmiany trzeba wprowadzać powoli. Palacz np. chcąc przestać palić nie może od tak nagle przestać palić, ale może ograniczać sobie liczbę codziennie zapalanych papierosów.

A jeśli już chcesz się pobawić sama w psychologa, to moja rada... wraca ze szkoły, ma odrobić lekcje, i ma mieć tylko 4 godziny na granie dziennie. Po czterech godzinach odłączasz kabel sieciowy bez żadnych kombinacji i koniec kropka. Ma wiedzieć ile mu wolno grać i znać konsekwencje.
1
komentarz 27 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
On ma 22 lata ;p a ona jest jego siostrą, więc ciężko by mu dyktowałą warunki. On jest dorosły :)
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Jeśli podasz dokładny model i markę routera, i znasz hasło do niego, to być może uda się wyłączyć dany port.
komentarz 26 maja 2017 przez hinato Nowicjusz (120 p.)
Router to  NetiaSpot-1
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2017 przez Konfeusz Bywalec (2,810 p.)
Nic nie pomoże, tylko wizyta w ośrodku od uzależnień i kompletnie sobie nie żartuje.

Chłopak jest jak alkoholik. Jak mu zabierzesz ostatnie w domu piwo, to wyjdzie w nocy oknem i kupi (albo ukradnie) flaszkę wódki. Uzależnienie od gier, alkoholu, narkotyków czy seksu jest takie samo i nic nie pomoże tylko oddział psychiatryczny (nie wierz w dzienne ośrodki leczenia uzależnień). Wez rodziców i zwyczajnie idzcie z nim do psychologa, choć by fortelem, bo "gówniarz" sam z siebie tego nie zrobi.

I uwierz mi, jeśli zachowuje się agresywnie jak zabierzesz mu zabawkę, to jest ostatni dzwonek bo będzie nieszczęście.

PS. Dobrze jak byś spotkał się z rodzicami z jakimś psychologiem od uzależnień na początku bez wiedzy brata, on Wam wytłumaczy co powinniście zrobić. Bo wyciąganie wtyczek czy banowanie modemu to jak leczenie anginy piekarnikiem a'la Janko Muzykant.

Życzę powodzenia bo to nie jest banalna sprawa.
0 głosów
odpowiedź 27 maja 2017 przez Dzemtenjem Bywalec (2,660 p.)
To tak jakby on uznał, że jesteś uzależniona od telefonu i Ci go schował.

Tak jak mowili poprzednicy, nic na siłę. Sam kiedyś dużo grałem i po prostu mi przeszło. Do psychologa możesz się udać Ty i zapytać go co najlepiej zrobić, jeżeli Twoj brat nie chce

Podobne pytania

+2 głosów
7 odpowiedzi 368 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2019 w Offtop przez Szpryca Użytkownik (580 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,455 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...