• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do pisania obliczeń

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,988 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
Witam. W przejawie zajawki grafiką komputerową zakupiłem sobie tablet graficzny.
Teraz, gdy ta zajawka już przeminęła, tablet leży i się kurzy.
Jako że profil Mat-fiz zobowiązuje do niezliczonej ilości kartek zapisanych obliczeniami pomyślałem o użyciu tabletu do pisania obliczeń, rysunków itp. Byłoby to o tyle ciekawe, że mógłbym rysować proste linie bez linijki, różne kolory itp.

Teraz pojawia się pytanie właściwe. Mianowicie czy znacie jakiś lekki program w którym można łatwo zmieniać kolory np. klawiszami numerycznymi, działa z tabletem oraz ma wykrywanie nacisku.?

Pozdrawiam.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 27 maja 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
Wiem, że nie jest to totalnie lekki program i nie można w nim przyciskami zmieniać kolorów, ale dobrze obsługuje tablet graficzny. A mowa tu o Inkscap-ie. Ja też mam tablet graficzny, kupiłem go właśnie ze względu na Inkscap-ea i Gimp-a gdzie często dość mocno się przydaje. Wraz z nim dostałem jakiś taki mały programik do rysowania, ale z niego nie korzystam.
komentarz 27 maja 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
A wygodnie się w nim pisze oraz zmienia kolory?
1
komentarz 27 maja 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

Na dole masz pasek z domyślnymi kolorami, wystarczy kliknąć z wciśniętym Ctrl i zmienia ci się kolor rysowanej linii. Musisz sobie skonfigurować go na początku jak opisałem to tutaj to będzie pamiętał ustawienia.

Pisze się za pomocą narzędzia Ołówek skrót klawiaturowy F6.

Edit

Jeszcze jedno podczas rysowania zwróć uwagę na ustawienia ołówka, bo tam masz coś takiego jak wygładzanie rysowanych przez ciebie linii, musisz to sobie tak dostosować, żeby ci się dobrze pisało.

0 głosów
odpowiedź 27 maja 2017 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
ref.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,017 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,746 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2020 w Grafika i multimedia przez Michał Wierzbiński Użytkownik (630 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 4,341 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...