• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skalowanie CSS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
849 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2017 w HTML i CSS przez jjanek Użytkownik (630 p.)
Cześć,

mam do was pytanie odnośnie css bo nie za bardzo rozumiem CSS robię swój pierwszy projekt i go stylizuję.
Czy jeżeli zbuduję komponent używając stałych wartości pikseli itd. I chciał bym teraz go włożyć do innej części projektu (do innego komponentu) i aby on teraz dostosował się do stylizacji komponentu nadrzędnego czyli do grida. Czy jest możliwość aby go opakować w jakiś kontener i wyskalować go na szerokość, wysokość 100% dostępnej przestrzeni ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
Mozesz stworzyć diva o rozmiarach np 250px na 250px oraz dodać wartości max-height:100% i max-width:100%, a następnie włożyć go do innego pojemnika. Tylko, że to zadziała w ten sposób iż jeśli ten pojemnik w którym będzie się znajdował Twój 250px div będzie od niego mniejszy to się do niego dostosuje. Co do skalowalności w przypadku większego pojemnika nie mam pewności, a niestety w tej chwili nie mam jak sprawdzić na telefonie, jak będę miał dostep do kompa to się upewnię. Oczywiście jeśli dobrze zrozumiałem Twoje pytanie i o to Ci chodziło.
komentarz 28 maja 2017 przez jjanek Użytkownik (630 p.)
A jeżęli zbudował bym coś z obrazków i chciał bym je zgrupować jako jedno (w kontenerze) i ten kontener skalować?
komentarz 28 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)

Polecam do tego celu Flexboxa jest naprawdę innowacyjny, co prawda jeszcze nie w pełni wdrożony, ale mam wrażenie, że perfekcyjnie rozwiązuje ten problem

komentarz 29 maja 2017 przez jjanek Użytkownik (630 p.)
Wyrównało mi to mój element. Ale niestety wystaje : /

Czy jest możliwość w jakiś sposób zczytać szerokość rodzica i zrobić np.
transform: scale(0.7) jeżeli będzie większa niż 400 px ? ;
komentarz 29 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
mógłbyś pokazać kod ?
komentarz 29 maja 2017 przez jjanek Użytkownik (630 p.)
Przerobie nazwy i wstawie ; )
komentarz 29 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
okej czekam
0 głosów
odpowiedź 26 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
edycja 26 maja 2017 przez Lu Kiss

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 494 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2018 w HTML i CSS przez Olek Szymański Użytkownik (920 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 451 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2018 w HTML i CSS przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2017 w HTML i CSS przez Venglas Obywatel (1,160 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...