• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wygląd komponentów - Visual Studio

Object Storage Arubacloud
0 głosów
778 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w C# przez yorjano Użytkownik (560 p.)
edycja 27 maja 2017 przez yorjano
Witam,

posiadam Visual Studio 2015, zauwazylem, ze przyciski, form i inne komponenty wygladaja dosyc kiepsko, staro. Na YT ogladalem filmiki jak w Visual Studio 2010 dodaja buttony itd. i maja w properties znacznie wiecej opcji dot. wygladu. Ogolnie na samym poczatku te komponenty u nich wygladaly po prostu normalnie, swiezo, bez zadnych edycji.

Czy musze sciagac jakies specjalnie biblioteki dot. wygladu komponentow? Czy moze jakas inna wersje visual studio powinienem zainstalowac. Aktualnie testowalem na 2015 enterprise i community (o ile dobrze pamietam).

Mowa o Windows Forms App.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 26 maja 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
wybrane 27 maja 2017 przez yorjano
 
Najlepsza
Witaj

Jeżeli chcesz by twoje przyciski wygladły tak jak ty chcesz polecam technologie C# WPF :). Pełna dowolnosc. Robisz co Ci sie podoba jak i jest wiele gotowych paczek takich jak MaterialDesign, ModelUI, FlatUI i oczywiscie klasyczny windows, ktory odpada wygląd w zależnosci od wersji Windowsa :). Wszystko programujesz w jezyku XAML, ktory jest taka fajniejsza wersja XML. Co do WinForm w C# nie wiem jak z C++ sa gotowe tez paczki które pozwalają sciagnąc wygląd z neta, a jak sie go samemu pisze nie mam pojecia.

Pozdro:)
komentarz 27 maja 2017 przez yorjano Użytkownik (560 p.)
Moja pomylka, mialo byc c# ;) Zaraz sobie sprawdze co to jest - dam naj jak bedzie to czego szukam
komentarz 27 maja 2017 przez yorjano Użytkownik (560 p.)
Wow, milion opcji tutaj jest, troche czasu musze poswiecic na poznanie tego. Prosze mi powiedziec czy jest mozliwosc jakos przeniesc projekt z Windows Form do WPF?

Kiedy warto wgl zajmowac sie Windows Forms - o ile wgl warto jeszcze na tym sie skupiac?

W swiecie komercyjnym jakby chcialo sie robic jakies zaawansowane aplikacje to tez wtedy na WPF sie zaczyna?
1
komentarz 27 maja 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)

Tutorial WPF

Nigdy nie przenosiłem to w tym przypadku nie pomoge.

Co do wykorzystania WPF to sie korzysta z niego, ja korzystam do pisanie prostych programow w ktorych testuje funkcjionalnosc dll.

Do celow komercyjnych jak chcemy by nasza aplikacja wygladala to WPF a tak zeby byla to WinForm. Jest troche oprogramowania pisanego w WinForm, ale to nie wyglada a uzytkownik kupuje okiem :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 320 wizyt
pytanie zadane 3 sierpnia 2022 w HTML i CSS przez ShadoWs Bywalec (2,800 p.)
–5 głosów
0 odpowiedzi 191 wizyt
–2 głosów
2 odpowiedzi 545 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2018 w Java przez WojcraftPL Początkujący (340 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...