• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Javascript ćwiczenie z formularzami i przedziałami liczb

Object Storage Arubacloud
+1 głos
127 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w Offtop przez andrzejrutkowski09 Nowicjusz (130 p.)
zmienione kategorie 25 maja 2017 przez andrzejrutkowski09
Witam mam to opracowania następujące ćwiczenie ale nie mam zielonego pojęcia jak powiązać wprowadzane wartości liczbowe ze słupkami graficznymi przedstawionymi w pikselach. Dziękuje za pomoc pozdrawiam.

 

Zadanie: Opracuj dokument HTML z elementami CSS oraz składni JavaScript, który po podaniu przez użytkownika 4 wartości z przedziału <0;10> "narysuje" na ekranie słupki odpowiadające proporcjonalnie podanym wartościom.
komentarz zamknięcia: Rozwiązane

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 maja 2017 przez E1 Obywatel (1,810 p.)

Tutaj moja szybka implementacja, może coś z tego wyciągniesz. Zrobione trochę z ciekawości, jak i chęci nauki (miałem użyć tablicy i pętli, ale kompilator się buntował). Jak widać użyłem klas z opcją !important i dodawałem je kiedy wartość była odpowiednia. Jak chcesz to możesz ustawić te słupki żeby rosły 'od dołu', a nie od góry. https://jsfiddle.net/yL1gaoe3/2/

1
komentarz 25 maja 2017 przez andrzejrutkowski09 Nowicjusz (130 p.)
Dziękuje bardzo już wszystko jasne :)
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2017 przez Drajvon Bywalec (2,250 p.)
Słupki zrobisz poprzez zmienianie wysokości lub szerokości divów. W zależności od tego czy chcesz poziome czy pionowe. Robisz 4 divy i javascriptem zmieniasz ich wysokość lub szerokość w zależności od podanej wartości.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 177 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez Mocaz Użytkownik (560 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...