• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bardzo tani laptop czasami do programowanie, ale w większości do oglądania filmów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
438 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w Offtop przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Zależy mi na matrycy 15" i pikseli więcej niż 1366x768. Znalazłem taki http://allegro.pl/dell-latitude-e6520-intel-i3-4gb-250gb-fhd-i6828184092.html z full hd, co jest dużą zaletą, jednak wydaje mi się, że procesor jest bardzo słaby. To jest procek z tego laptopa https://ark.intel.com/pl/products/52220/Intel-Core-i3-2310M-Processor-3M-Cache-2_10-GHz, a to z kompa, którego używam http://ark.intel.com/products/37212/Intel-Pentium-Processor-E5200-2M-Cache-2_50-GHz-800-MHz-FSB. Który lepszy? A może wystarczą piksele 1600x900, np. http://allegro.pl/fujitsu-e751-15-6-core-i5-2520m-4gb-500gb-rs232-i6801523209.html. Mam straszy dylemat ile pikseli będzie odpowiednie do programowanie i oglądania filmów w tanim laptopie. Naczytałem się na forach, że najlepiej jak jest full hd, bo reszta to jest jakaś padaka, ale ciężko znaleźć tani laptop z tyloma pikselami. Procesor odgrywa dużą rolę? Starczy do programowania 1600x900?
komentarz 31 maja 2017 przez FxJerzy Stary wyjadacz (12,460 p.)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
Wiesz, jeśli zależy Ci żeby zaoszczędzić, a nie masz na uwadze czasu kompilacji i nie będziesz pracował nad ogromnymi projektami, a także nie przeszkadza Ci nagrzewanie lapka to myślę, że śmiało. Co do jakości wyświetlacza to apropos programowania nie ma to większego znaczenia (przynajmniej dla mnie,szkolne ekrany uczą xD) jeśli już to komfort pracy i zdrowie oczu przy już skrajnie migającym obrazie. Jeśli nastawiasz się na filmy to ja bym mimo wszystko odłożył trochę i pomyślał nad full HD, bo możesz dostrzec różnice, ale to zależy od Twoich wewnętrznych wymagań, najlepiej jeśli masz możliwość przejdź się do jakiegoś Saturna, komputronika czy czegoś w tym stylu i zobacz wyświetlacze z dana rozdzielczością na żywo, wtedy będziesz wiedział dokładnie czy to jest to czego chcesz i wymagasz czy też potrzebujesz czegoś lepszego.
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
Ja używam laptopa Samsung RC-720 s03pl (i5 2410m, 4GB, GT520M) i wydaje mi się, że jest to dobra propozycja. 17.3 cala w rozdzielczości 1600x900, bardzo bora klawiatura z blokiem numerycznym, chociaż przy opieraniu rąk obok touchpada lekko skrzypi, ale nie każdemu musi to przeszkadzać. Dodatkowo chyba każdy ma nalepkę z kluczem OEM na Windows 7, ale ja używam na Linuxie Mint i działa świetnie. Ja swoją używkę (stan idealny, jedynie niewielki sunspot na matrycy) dorwałem za 700 zł na OLX. Polecam się rozejrzeć za nim.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,796 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 149 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Krst0 Obywatel (1,340 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 2,402 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...