• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[ubuntu 14.04] PHP 7 instalacja z paczki tar.bz2

Object Storage Arubacloud
0 głosów
523 wizyt
pytanie zadane 25 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Mich Początkujący (340 p.)

Mam spory problem z zainstalowaniem LAMP'a na swoim ubunciaku..

Nie zamierzam aktualizować ubuntu do najnowszej wersji bo zwyczajnie, mam słabszego kompa, a z tego co się orientuje to we specyfikacji jest wymagane 2 gigosy ram'u.. ja tyle nie mam.. dlatego nie moge użyć najprostszego rozwiązania jakim jest aktualizacja całej dystrybucji, a z nią również repo do PHP 7.

Biorąc pod uwagę powyższe.. Nie mogę również użyć najprostszej komendy 'apt-get install php...............' i pięć linijek skopiowanych z http://www.ubuntu-pomoc.org/instalacja-lamp-z-wersja-php-7-0-na-dystrybucji-16-04-lts-i-nowszej/... z tego co próbowałem to nie działa, niestety.

Dlatego moje pytanie, jak i cel postu, jak zainstalować, w miarę bez boleśnie paczkę "php-7.0.19.tar.bz2".
Nadmienię, że jestem mocno początkującym użytkownikiem ubunciaków

Będę niezmiernie wdzięczny za wszelką pomoc, za konstruktywne uwagi, oraz odpowiedzi,
Łącze pozdrowienia, wszystkim czytającym posta..

komentarz 25 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)

Hej czy koniecznie zależy Ci na php w wersji 7 ? Jeśli wystarczy Ci 5 to to jest bardzo dobry Artykuł na ten temat, w razie niejasności pisz.

komentarz 25 maja 2017 przez Mich Początkujący (340 p.)
ok dzieki za kom. Czy wystarczy, nie wiem, wydaje mi sie że php 5 jest dość stary.. natomiast jestem mocno przekonany co do tego, że warto mieć jak najnowszą wersje PHP na kompie.. ale spróbuje, jak będzie mi wystarczał to czemu nie..
komentarz 25 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
Jeżeli się dopiero uczysz i nie piszesz faktycznych aplikacji to myśle, że bez różnicy. Powodzenia!

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 27 maja 2017 przez Mich
 
Najlepsza
A ja się nie zgodzę z komentarzami wyżej, moim zdaniem warto zawsze pracować na najnowszej wydanej wersji i iść ze zmianami.

Dlaczego chcesz instalować z paczki tar? Ja u siebie na Mincie mam dodane po prostu PPA - łatwo, szybko i działa jak należy. Instrukcja: https://www.phpdevs.pl/wstep-do-php/6-instalacja-php#linux
1
komentarz 25 maja 2017 przez Mich Początkujący (340 p.)
wielkie dzięki, myślę że to zadziała, za chwile wypróbuje,
Pozdróweczka
+1 głos
odpowiedź 25 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Znowu chciałem polecać dockera, ale skoro zaczynasz to nie ma sensu.

Mimo to zamiast apachea, Nginx.
komentarz 25 maja 2017 przez Mich Początkujący (340 p.)
nie znam, ale wilekie dzieki. Zawszę lepiej mieć fajna alternetywę na wypadek gdy się wystarczająco wkurzysz, na LAMP.. żeby zainstaować cos innego..   wypróbuje na swoim ubunciaku :) pozdrawiam !!
+1 głos
odpowiedź 26 maja 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Jak masz tylko 1 GB ramu to kiepsko trochę. Ja mam takiego 15-letniego lapka też miał 1 GB RAM ale dołożyłem mu i na 2 GB całkiem przyzwoicie da się pracować. Jedyne sensowne wyjście w Twoim wypadku to moim zdaniem jest zainstalować nowy bardzo lekki system i komputer będzie przeżywał drugą młodość. 

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 169 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 5,030 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 469 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...