• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programista Junior PHP (praca stała lub zlecenia)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
698 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2017 w Ogłoszenia, zlecenia przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)

Witam, jestem początkującym (nie pracowałem jeszcze, jednak uważam że umiem dużo) programistą PHP z okolicy Katowic.
Mogę pracować w biurze, lub robić proste zlecenia.
Pracę chciałbym rozpocząć w okolicach końca czerwca, lub początek lipca, jednak jeśli jest to konieczne - mogę trochę wcześniej.
Dodatkowo dołączam CV LINK

+Wiem że pisanie na forum nie jest najlepszym pomysłem jeśli chodzi o szukanie pracy, jednak istnieje szansa że jakiś pracodawca trafi akurat tutaj.
Nie zaszkodzi spróbować.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Wywal te umiejętności miękkie i zdjęcie.. do niczego to nie potrzebne.
+1 głos
odpowiedź 24 maja 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
jezu, jak by te szkoly wziely sie wreszcie do roboty i ksztalcily porzadnie...

 

Marcin z calym szacunkiem, kilka uwag " Pracę chciałbym rozpocząć w okolicach końca czerwca, lub początek lipca, jednak jeśli jest to konieczne - mogę trochę wcześniej. " a ja bym chcial dawac 10ty ale dam 5tys... a moze 2tys.

Podaj KONKRETNY termin i sie go trzymaj juz na starcie wygladasz na niezdecydowanego. Dobrze, ze podales cos do gita, tylo przydalo by sie cos dzialajacego, nawet przyklad prostej strony, ze potrafisz zrobic sam. Z CV wywal wszystkie w "trakcie nauki", bo w IT w trakcie nauki jest prawie wszystko. Tytul jaki tam podajesz to mozesz podac jak bedziesz u kogos robil te 2 lata na takim stanowisku, na razie jest wanabe "junior ...XXX". W CV dajesz konkrety + opcje na przyszlosc, czyli jedyne co tam jest sensownego to umiem php srednio-zaawansowany i chce nadal sie ksztalcic w tym kierunku. To wyglada jak by mechanik napisal, umiem zakladac rekawice i smarowac smarem. Ratuje Ciebei ten projekt (tylko ... niedokonczony)...

 

Tu zaden pracodawca nawet na Ceibei nie spojrzy (chyba, ze prosta wyzyskowa robota). Wez wysylaj CV caly czas ( na zasadzie a nuz sie cos trafi, dosw z rozmow, o co pytaja, czego chca) i powoli ale systematycznei realizuj WLASNE projekty. Jak bedziesz mial mial wlasne projekty (typu ten CMS - wiadomo ze to Ci nie wyjdzie - bo PODSTAWOWY poziom CMS to LATA, zanim sie dojdzie do czegos konkretnego co PRZYPOMINA chociazby WP, ale cos tam powinniennes stworzyc) to mozesz wjechac na zasadzie "tak powinniennem sobei poradzic, bo niech pan spojrzy stworzylem tutaj cos podobnego" i tym zamykasz usta. Bo doswiadczeniem, studiami, jezykiem (co widac od razu - "Angielski – w stopniu umożliwiającym pracę z dokumentacją techniczną" tego to wiara po 10 letniej pracy w stanach nei potrafi...) na razie odpada.

A niestety jest tak, ze trudno Ci bedzie nabrac dosw w firmie bez szzescia, wiec beda ratowac cie wlasne projekty. POZA TYM wlasne projekty potrafia przyniesc tez zysk. A jak bedziesz mial doplyw gotowki (nawet malej) z WLASNYCH projektow to do roboty bedziesz podchodzil na luzie (w sensie MOGE ale nie MUSZE) i bedziesz sie caly czas rozwijal. A o to chodzi i tego Ci zycze.
komentarz 25 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Co do projektu, czasami może nie działać ponieważ jest ciągle ulepszany, pojawiają się nowe błędy itp (jednak najnowsze wersje powinny działać prawidłowo).

Reszta - postaram się zapamiętać
0 głosów
odpowiedź 24 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Polecam Ci szukać praktyk.
1
komentarz 24 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Czemu praktyk?
komentarz 24 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Przed pójściem do faktycznej pracy (junior czy nie junior) warto poćwiczyć pracę w zespole. Klejenie swoich klas wg swojego schematu to nie to samo co budowanie projektu w grupie, opartego na frameworku, co więcej nierzadko z dodatkowymi implementacjami bundlami itp.
komentarz 24 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Moi zdaniem ma wiedzę na juniora.. uczy się testów i symfony. Spokojnie w pracy doszlifuje.

I tak się nie nauczy pracy w grupie samemu ;p  inaczej jak by znał podstawy php i szukał pracy juniora to wiadomo że go nie przyjmą bo o dziwo dziś na  juniora trzeba wiedzieć mnostwo rzeczy.
komentarz 25 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
W sumie praktyki to nie taki zły pomysł.
Jednak słyszałem o wielu sytuacjach w których zapraszali na rozmowę i mówili coś w stylu "możesz u nas pracować, jednak najpierw musisz przejść przez X czasu praktyki", i na coś takiego mógłbym się zgodzić, ale składając CV na stanowisko juniora jest szansa, że ktoś może mnie przyjąć na tego juniora, gdybym szukał konkretnie praktyki, raczej nikt by mi nie zaproponował wyższego stanowiska, bo to się po prostu nie opłaca (według mnie).

Na początku będę szukał pracy jako junior, jeśli przez jakiś czas nie będzie wychodziło, zejdę do poziomu praktykanta.
komentarz 31 maja 2017 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
praktyki to najgorszy mozliwy pomysl, bo robisz jak normalny poracownik a nie dostajesz gosz - no chyba ze platne, to ok - tylko wtey to niczym sie nie rozni od pracy. jak ktos mysli ze normalny pracownik sie nei uczy to...
komentarz 1 czerwca 2017 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Wyszło tak, że mam niedługo rozmowe o prace, z jedną z najlepszych (według mnie) firm jakie znalazłem, poza zleceniami, mają własną platformę którą rozwijają, więc nie ma aż takiego stresu że zepsuje coś... dla klienta

Dodatkowo firma która była u mnie na drugim miejscu chce mnie wziąć na staż (początkowo byli chętni na normalną prace, ale jak powiedziałem im że będzie mi trudno pracować ponad 3 miesiące, powiedzieli że staż to max) - typowy startup, miła atmosfera ale pewnie też nie przechodzą przez to ogromne pieniądze i nie mogą sobie pozwolić na pracownika, na jedynie 3 miesiące

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 529 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2017 w PHP przez Marduczek Użytkownik (520 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,021 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 998 wizyt

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...