• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki framework do zbudowania CMSa najlepiej wybrac?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
535 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2017 w PHP przez Nienormalny_ Początkujący (350 p.)
Hej witam was wszystkich. Chcialbym sie poradzicjaki Framework wybrac do zbudowania cmsa. Otoz platforma, na ktorej bym pisal kod jest WINDOWS wiec potrzebowal bym na pewno czegos kompatybilnego z xampem. Na pewno tutaj wchodzi w gre MySql i phpmyadmin. Wiec jezyki na jakich powstal by cms to PHP, HTML, CSS i JS.
Frameworki jakie ja osobiscie myslalem aby zastosowac to Bootstrap, jQuery i Symfony ale z tego co wiem to do poprawnej funcjonalnosci Symfony potrzebny jest Linux. Nie mam takiej opcji na ten moemnt wiec poszukuje czegos pod windowsa.

Teraz kilka slow o stronie, ktora chcialbym napisac. Otoz strona bedzie niczym innym jak mini BLOGIEM z galeria zdjec. Czyli mozliwosc uploadowania zdjec, pisania artykulow czy wrzucania clipow wideo, formularz kontaktowy i to na ten moment tyle. Moze funkcja komentarzy, logowania sie i rejestracji. Admin panel do modernizowania strony.

 

Jakies rady?
komentarz 24 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

ale z tego co wiem to do poprawnej funcjonalnosci Symfony potrzebny jest Linux

Skąd taki pomysł? Moim skromnym zdaniem w Linuxie jest po prostu łatwiej i wygodniej, ale nie widzę przeciwwskazań, aby zadziałało na Windowsie. Poza tym zawsze możesz odpalić je na wirtualnej maszynie z Linuxem. 

komentarz 24 maja 2017 przez Nienormalny_ Początkujący (350 p.)
przeniesione 24 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk
Ale dzięki za zainteresowanie się tematem :)
komentarz 24 maja 2017 przez Nienormalny_ Początkujący (350 p.)
No miałem na myśli wygodniejszą pracę. Nie wiem czy mój laptop byłby w stanie udźwignąć virtualboxa z linuxem. A pytanie dotyczyło czy ktoś coś poleca. Nie chcę snuć nad tym czy windows z symfony współgra :) Tylko czy to dobry wybór i czy nada się do stworzenia opisanej przeze mnie strony.
komentarz 24 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Rozumiem.

Myślę, że nada się każdy framework, bo czemu by nie? Moim zdaniem wybór dobry, bo sam siedzę sobie od jakiegoś czasu w Symfony i podoba mi się. Jeśli szukałbyś czegoś mniejszego to polecam Slima. Niewykluczone jednak, że ktoś inny poleci Ci inny framework i jestem pewien, że nie uzyskasz jednej odpowiedzi w stylu "framework X jest najlepszy".
komentarz 24 maja 2017 przez Nienormalny_ Początkujący (350 p.)
Slim? Pierwsze słyszę. Z symfony mam styczność na codzień lecz to chyba raczej jest framework do pracy nad dużymi projektami - wnioskuję po tym nad czym pracujemy - a tu szukam  czegoś mniekszego tak żeby sprawnie i szybko ogarnąć projekt dla kumpla.
komentarz 24 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Symfony jest kompletne, ma wbudowane masę rzeczy i jest masa gotowych bundli do podpięcia i użycia.

A Slim jest mikroframeworkiem, posiada najważniejsze rzeczy jak router, dependency injection i inne. Więc jest mniejszy, ale więcej trzeba zrobić samemu. Z mikroframeworków jeszcze Silex jest, bazujący na komponentach Symfony.
1
komentarz 24 maja 2017 przez Nienormalny_ Początkujący (350 p.)
Ciekawa odpowiedź. Wezmę ja na pewno pod uwagę. Dzięki za odpowiedź Arkadiuszu

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 24 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Strona wygląda jak typowy wordpress, nie ma sensu pisać tego od zera.
komentarz 24 maja 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
Czemu?
komentarz 24 maja 2017 przez Nienormalny_ Początkujący (350 p.)
Uważam, że wordpress jest zbyt duży na ten projekt co planuje zrobić. Po za tym chciałbym coś co będzie napisane przezemnie. Daje to też jakąś satysfakcję aniżeli zainstalowanie gotowca i tylko go skonfigurować. Plus praktyki przy pisaniu strony. No jest masa zalet, które wpływają na rozwój osobisty pisząc choćby kopię takiego wordpressa Boshi
komentarz 24 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Równie dobrze możesz napisać najpierw swój framework, bo każdy inny będzie za duży ...
komentarz 24 maja 2017 przez zgrybus Pasjonat (24,860 p.)
O czym ty gadasz Boshi? Pisanie własnego CMS'a ( wykorzystanie frontu + back'a ) dla webdeva to bardzo dobra forma nauki. Przecież on nie pisze tego komercyjnie, tylko dla siebie ;)
komentarz 24 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A gdzie to wyczytałeś, że to jest dla niego tylko ?
komentarz 10 stycznia 2018 przez Nienormalny_ Początkujący (350 p.)
To jest tylko dla mnie :)

Podobne pytania

+4 głosów
1 odpowiedź 2,235 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 732 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2021 w PHP przez WebPagesLike Użytkownik (980 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 2,258 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2017 w PHP przez `Krzychuu Stary wyjadacz (13,940 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...