• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt webowy i system dodawania znajomych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
124 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2017 w Java przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
Kiedyś podczas gdy tworzyłem podobny projekt do mojego obecnego, tylko w formie aplikacji desktopowej, to wtedy napisałem system znajomych, który działał w taki sposób, że w polu "friends" w bazie sql trzymałem id wszystkich znajomych oddzielone przecinkiem. Teraz znalazłem w necie info, że w jednym polu maksymalny ciąg znaków wynosi 8000, więc odpada taki sposób. Więc wpadłem na pomysł, aby utworzyć specjalną tabelę w której będę dodawał obiekty z dwoma polami właśnie dla trzymania dwóch id zaznajomionych ze sobą osób. Jak myślicie, to dobry pomysł?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 maja 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Pierwszy pomysł nie spełniał podstawowych warunków normalizacji bazy danych. Pole typu lista. Powinieneś zrobić relacje zwrotną typu wiele do wielu. Najlepiej poprzez tablice tak jak zaproponowałeś. Tylko dam Ci problem do przemyślenia. Musisz rozwiacać problem ze jesli A jest przyjacielem B to w tabelce masz idA , idB. Musisz rozwiązać aby A był rozpoznawany jako przyjaciel B
komentarz 23 maja 2017 przez Jonki Dyskutant (8,180 p.)
edycja 23 maja 2017 przez Jonki
Myślałem, aby dla każdej znajomości tworzyć dwa obiekty.

1. idA: 1   idB: 2

2. idA: 2   idB: 1

A podczas pobierania znajomych, pobierałbym ich z idB, jeśli moje id jest w idA. A dochodzą do tego jeszcze zaproszenia. Czyli tworzenie jeszcze dodatkowe pola, gdzie określałbym status, czy są przyjaciółmi, czy jest to może tylko zaproszenie. Nieźle zagmatwane. Tylko teraz mam problem, bo takie adnotacje nie będą sprawdzały pola status i będą ładowały status znajomości i status zaproszenie do jednej listy.

Czemu relacja wiele do wielu? Wydawało mi się, że one to many wystarczy.
komentarz 23 maja 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
To masz już jakieś rozwiązanie.

Dlaczego many to many. Ponieważ ty mozesz miec wielu znajomych ale wiele osób moze mieć Ciebie jako znajomego

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 9 czerwca 2020 w PHP przez x_000 Obywatel (1,460 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2020 w Java przez JuniorPL Użytkownik (770 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 479 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2017 w Java przez Szymon Ciamaga Obywatel (1,980 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,644 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...