• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z ekranem laptopa - nienormalnie ciemny

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
5,539 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
zamknięte 28 stycznia 2018 przez J0ker

Dzień dobry!
Mam problem z ekranem swojego laptopa - jest bardzo ciemny. Jak twierdzi moja siostra, która używała go kilka miesięcy, pewnego dnia po prostu włącza go a ekran zamiast tych ~250 kandeli na metr kwadratowy jak to myślę że miał choć nie mierzyłem, jest bardzo ciemny. Twierdzi, że nie upadł jej ten laptop ani nic. Jasność szacuję na 80-120 kandeli/metr kwadratowy, nigdy tego nie mierzyłem i nie znam się ale czytuję testy laptopów w internecie. Jest naprawdę ciemno, blisko głowę trzymam.

- ekran nie jest przyciemniony przyciskiem funkcyjnym, jest w nim ustawione na max

- w planach zasilania Windowsa 7 64-bit (jedyny system na laptopie) wszystkie jasności itd. na max

- w ustawieniach intel hd wszystko normalnie

- Nic ze sterownikiem graficznym ani BIOSem nie było przy sprzęcie kombinowane przez ten czas, nie było prób ani instalacji innego windowsa czy linuksa

Gadałem z programistą przez skype i on obstawia albo przepalone przewodziki łączące ekran z resztą albo usterkę samej matrycy.

Byłem skłonny zgodzić się z jego zdaniem do czasu, aż zauważyłem, że tuż po włączeniu laptopa gdy jest ładowany BIOS itd. tj. zielone logo Acer na czarnym tle, ekran ma normalną dużą jasność, i gdy następuje przejście z tego logo Acera do Windowsa, ekran robi się ciemny nagle w ułmaku sekundy i to jest zawsze ten sam moment (3 razy sprawdzałem).

Dlatego zastanawiam się czy to może jakiś wirus czy coś (eset online scanner oraz aavst antywirus nic nie wykryły).

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - ekranu nie da się rozjaśnić, ale nie da się też jeszcze bardziej przyciemnić. Tzn. latanie w górę w dół funkcyjnym albo w planach windowsa nie zmienia jasności ani o kandelę ani w górę ani w dół. (być może przyciemniłoby ten ekran Acera na początku, tego nie wiem).

Z kolei klawisz funkcyjny Fn+F6 do nagłego zaczernienia ekranu działa prawidłowo, i prawidłowo przywraca ekran gdy cokolwiek kliknę.

Nie wiem teraz czy pożyczać od kogoś monitor czy kupować czy tego windowsa przywracać do poprzedniego stanu itd. Laptop jest na gwarancji ale nie mogę go oddać bo nie mogę przez miesiąc nie mieć komputera.

Co o tym Państwo myślą?

Z góry dziękuję za kazdą odpowiedź....

 

Edit: Zapomniałem napisać wcześniej - kolory, kontrast, odświeżanie 60Hz są normalne, tylko jasność się popsuła.

komentarz zamknięcia: Problem został rozwiązany.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2017 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
wybrane 28 stycznia 2018 przez J0ker
 
Najlepsza
Wiem, że to dziwnie zabrzmi, ale zainstalowałem z nudów aktualizacje do Windowsa (niektóre nawet z lipca i sierpnia 2015 roku - nie zainstalowałem ich wcześniej bo bałem się, że komputer sam mi się zaktualizuje do windows 10 a nie chciałem). No i jakoś problem znikł matryca jaśniutka.

 

A dokładniej to uruchomiłem ponownie komputer żeby włączyć tryb awaryjny. Z 5 minut przed zamknięciem dopinały się aktulizacje, wyłączył się, zaczął się włączać, zacząłem uderzać 30 sekund w F8 ale to okienko do trybu awaryjnego się nie wlaczylo za to wlaczyl się windows (po minucie już jasnego okienka "Czekaj") no i wszytsko jasne. Ale nie zamykajcie tematu - zobaczymy co będzie jutro i później. Jak  w ciągu miesiąca nic się nie zmieni to zamkniemy temat.

 

Edit: wszystko jest ok, zamykam swój temat.
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
A spróbuj zbootować jakiś system Live CD (np Linuksa) i zobacz czy tam też występuje ten problem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,530 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2018 w Sprzęt komputerowy przez darco Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 534 wizyt
pytanie zadane 5 października 2018 w Systemy operacyjne, programy przez shadow34 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 130 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez EdeX Mądrala (5,110 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...