• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza gra w c++

Object Storage Arubacloud
0 głosów
617 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2017 w C i C++ przez Denis1705 Początkujący (320 p.)
Witam wszystkich jestem totalnie nowy w tym temacie nigdy nie miałem doczynienia z programowaniem jedyne co wiem to:

print ('Hello world') :-)

chciałbym stworzyc grę na androida i mam pytania

- czego na sam początek mam sie nauczyć

- czy w c++ można stworzyć gre dzialajaca na androidzie

[W mojej głowie mam wszystkie plany dotyczące grafiki, postaci i dźwięków] tylko nie wiem jak to przenieść na języki programowania

Czekam na odp

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jeśli same gry cie interesują to jest kilka opcji:

- Java + Libgdx

- Unity

- Unreal Engine

Da się w c++ ale skoro jesteś początkującym to nie zalecam, lepiej wybierz pierwszą lub drugą opcję.
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)

Po pierwsze to spokojnie, tak jak Pan Mirek mówi, myśl long runowo, nie rzucaj się odrazu na grę zanim nie zrozumiesz podstaw, oczywiście warto mieć na myśli jakiś projekt, aczkolwiek zrozum wpierw podstawy i zacznij je przenosić do gry, tak by stworzyć porządną apke, a nie kolejny element gruzowiska w sklepie play.

Mi osobiście na początku najlepiej do gustu przypadł c++, którego na pasji informatyki znajdziesz całą masę i tak możesz w nim pisać na adroida, aktualnie istnieją komponenty Mobile Cross Platform dzięki którym Ci się to uda. Poza tym jest  Android NDK, a także Xamarin. Także jak widzisz możliwości masz wiele, ale teraz przed Tobą sporo nauki. Także odpalaj sobie pierwszy odcinek seri Klikaj tutaj i bierz się do roboty. Z takiej nauki wyciągniesz o wiele więcej i będziesz w stanie wrazie czego bardziej dopracować swoją gre, niżeli kopiując gotowe fragmenty kodów. Powodzenia i będę czekał na premierę gry :D

 

komentarz 23 maja 2017 przez Denis1705 Początkujący (320 p.)
ok rozumiem ale przgladalem poczatkowo podstawy pythona i sie zastanawiam po co mi jest takie cos potrzebne ze typ wpisuje hello world naciska start i mowi ze ma program do czego to wszystko sie przyda nie rozumiem tego
komentarz 23 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
Na tym, że aby nauczyć się programować, musisz tą wiedze nie tylko wykuć/posiąść, ale i zrozumieć. Ty nie chcesz nakręcać zakrętek na opakowania pasty do zębów jak przygotowana maszyna, Tylko wymyślać nowe rzeczy, być kreatywny, a do tego potrzebna Ci jest zarówna wiedza jak i jej zrozumienie. Serio spójrz na materiały Pana Mirka, on Ci wszystko wyjaśni o wiele lepiej niż ja. Poświęc chwilę, a zrozumiesz i zainwestujesz swój czas w świetny sposób.
1
komentarz 23 maja 2017 przez krzysiuup Obywatel (1,140 p.)
No Hello World faktycznie jest bezużyteczny, ale to tylko przykład dydaktyczny. Tak samo będziesz pisał kalkulatory liczące działania na dwóch liczbach, których nikt nigdy nie użyje. Ale podczas ich tworzenia zrozumiesz pewne mechanizmy i zasady rządzące programowaniem. I o to właśnie chodzi.
komentarz 23 maja 2017 przez Denis1705 Początkujący (320 p.)
a czy po całym kursie pana Mireczka bede w stanie zrobic gre na androida o w miare dobrej grafice

i czy polecacie cos takiego jak game maker
komentarz 23 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
Grafika to zupełnie inna zabawa, ale tak jeśli dobrze zrozumiesz obiektowość myślę, że z pewnością. Wtedy będzie Ci tylko potrzebna chwila dokładnego zrozumienia tego jak konkretnie pisać gry, a z takim zapleczem jakim wyjdziesz po tej seri wszystko dla Ciebie prostsze i przejrzystsze.
komentarz 23 maja 2017 przez Denis1705 Początkujący (320 p.)
A jak to jest z ta grafika bo widziałem na youtubie jedna osobe ktora pisala gre w c++ i grafike robiła własnie tam jakos

insert x-... y-... (black-... green-..)

nie mozna poprostu zrobic grafiki w programie do tego przeznaczonym a potem ja jakos wkleic do tego zbioru liczb?
1
komentarz 23 maja 2017 przez OfftheCode Gaduła (4,050 p.)
Dlaczego skaczesz do oceanu kiedy jeszcze nie umiesz pływać ?
komentarz 23 maja 2017 przez pokrywa1 Użytkownik (990 p.)
musisz nauczyć się chodzić, zanim zaczniesz biegać :)
komentarz 23 maja 2017 przez Denis1705 Początkujący (320 p.)
im więcej samobójstw tym mniej samobójców

Podobne pytania

+3 głosów
7 odpowiedzi 1,227 wizyt
pytanie zadane 5 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mix923 Początkujący (450 p.)
+2 głosów
0 odpowiedzi 193 wizyt
+4 głosów
2 odpowiedzi 401 wizyt

92,565 zapytań

141,417 odpowiedzi

319,602 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...