• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Własne środowisko programistyczne + kompilator C#

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
774 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2017 w C# przez Kurogami12 Bywalec (2,610 p.)
No więc pomyślałem sobie, że napisze swoje własne środowisko programistyczne i kompilator do C# ^^ taki ambitny pomysł mi wpadł. Jednak nie jestem zaawansowany w żadnym stopniu, bliżej mi do amatora dlatego domyślam się, że od razu nie uda mi się zrobić niewiadomo czego, jednak chciałbym się dowiedzieć od której strony powinienem zacząć taki projekt. Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie rady od najmniejszych do największych. Jeśli chodzi o funkcje środowiska to chciałbym, żeby było po prostu jak najprostsze, dawało możliwość kompilacji i posiadało debugger

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 maja 2017 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Ambicje ambicjami, ale jeśli miesiąc temu zadawałeś pytania o struktury danych i obsługę plików to po prostu daruj sobie.

Napisanie edytora tekstowego może byś jeszcze ogarnął, ale za kompilator nawet się nie bierz.
komentarz 23 maja 2017 przez Kurogami12 Bywalec (2,610 p.)
edycja 23 maja 2017 przez Kurogami12
Od razu mówię, że dziękuje za opinie :) Może rozwinę trochę to o co mi chodzi jak myślałem, że mój ambitny pomysł - chciałem, żeby to był mój taki "pierwszy duży projekt". Jednak z tego co mówisz, to mierze na razie za wysoko. Jeśli uważasz, że na razie za wysoko mierze, to może mógłbyś mi powiedzieć co byłoby lepszym wyborem na "pierwszy ambitny i duży projekt"? Szczerze mówiąc nie wiem nawet co bym mógł wpisać w google żeby natrafić na jakąś dyskusje na ten temat, więc jakbyś mógł mnie nakierować byłbym Ci bardzo wdzięczny :)

 

A jeśli chodzi mój post na temat struktur danych to wtedy po prostu chciałem je sobie przećwiczyć, żeby się upewnić, że je mniej więcej rozumiem, w rzeczywistości nie miałem problemu z samą listą a jedynie nie rozumiałem jednej funkcji która występuje w bibliotece
1
komentarz 23 maja 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

to mierze na razie za wysoko

Kompilator jest na samym szczycie poziomu zaawansowania, tuż obok systemu operacyjnego.

Prosty edytor tekstowy - zależy od poziomu złożoności, ale ogólnie czemu nie. Funkcjonalny terminalowy edytor można napisać w <1000 liniach C i znacznie mniejszej liczbie linii C#. Okienkowy klon Notepada też byłby malutki.

komentarz 23 maja 2017 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Tak jak adrian17 napisał. Na początek możesz napisać jakiegoś klona Notepada i udoskonalić go o np. możliwość kolorowania składni i snippety (wpisujesz for, klikasz enter, a edytor Ci autouzupełnia całą pętlę).

Ambitnym projektem może też być jakaś gra lub program użytkowy.

Jeśli masz zamiar zmierzać w kierunek pisania czegoś jak kompilator to lepiej najpierw zrobić jakiś prosty język skryptowy, a do tego potrzebny byłby lexer i parser, więc możesz też pobawić się z ONP żeby lepiej zrozumieć tę idee.
komentarz 23 maja 2017 przez Kurogami12 Bywalec (2,610 p.)
Tak więc bardzo dziękuje za podpowiedzi, nie wiedziałem, że ustawiłem sobie aż tak wysoko poprzeczkę :) Dobrze więc, zacznę od napisania klona notepada, dziękuje za rady, temat póki co niech będzie otwarty, może ktoś jeszcze się wypowie :)
komentarz 1 listopada 2021 przez Mariusz M Obywatel (1,640 p.)
edycja 1 listopada 2021 przez Mariusz M
A może zamiast pisania wszystkiego od zera łatwiej byłoby napisać notatnik do którego można byłoby podpiąć gotowe kompilatory

Tylko że dobrze by było do tego notatnika dodać opcję kolorowania składni
Wyszłoby coś podobnego do Geany
Można by do tego notatnika oprócz kompilatora podpiąć jeszcze debugger

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 760 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2017 w PHP przez damenox Obywatel (1,400 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 1,510 wizyt
pytanie zadane 4 października 2015 w C# przez niezalogowany
–1 głos
0 odpowiedzi 105 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2023 w Systemy operacyjne, programy przez feaykje Nowicjusz (230 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,078 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...