• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Interfejs, jednoręki bandyta.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2017 w C i C++ przez Mechatron96 Nowicjusz (220 p.)
edycja 22 maja 2017 przez Mechatron96

Cześć wszystkim :) Mam do napisania program jednoręki bandyta. Wszystko już działa czyli losowanie, przelicznik itp. Teraz czas na interfejs. Chcę aby wyświetlały mi się pola z wylosowanymi obrazkami, czyli w konsoli z jakimiś znaczkami, jakaś tabelka na liste graczy itp. Moim celem jest aby mniej więcej konsola prypominała taki automat to gier. W sieci poczytałem o bibliotece curses.h(New Curses) że tam można robić takie rzeczy. Chciałbym Was spytać o poradę, skorzystać z Waszego doświadczenia jak to najlepiej zrobić.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 maja 2017 przez Piter10p Bywalec (2,750 p.)
Wylep własny interfejs. Akurat to nie powinno być trudne.
0 głosów
odpowiedź 23 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Tylko pytanie poco robić to w konsoli?
Zrobienie aplikacji okienkowej nie jest takie trudne, całą logikę już masz, teraz wystarczy określić co ma być gdzie wyświetlane i jakie zdarzenie ma powodować jaką akcje (np kliknięcie przycisku A powoduje uruchomienie metody B itd)

Przy okazji nauczysz się robienia aplikacji okienkowych, które dają dużo więcej zabawy niż ta konsola
I podszkolisz się z... nie robiłem nigdy aplikacji w c++, ale obstawiam że (jak w 99%) wygląd jest oparty o XML (przypomina html, w sumie mają wspólną historię)

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 392 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 129 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2017 w C i C++ przez Mechatron96 Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 329 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2016 w C i C++ przez mzcmc Użytkownik (620 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...