• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zadanie domowe z projektowania i montażu lokalnych sieci komputerowych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,127 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez janusz324 Nowicjusz (120 p.)
Jak mi ktoś to zrobi całe dobrze to mu mogę nawet dać psc 20zł

Wykonaj projekt okablowania dla firmy mieszczącej się w dwóch budynkach oddalonych od siebie o 500 m. W 2-kondygnacyjnym budynku A zlokalizowani są pracownicy działu: administracji i księgowości, w 3-kondygnacyjnym budynku B – informatycy, handlowcy i pracownicy. Każda grupa znajduje się na innej kondygnacji.
Sporządzając projekt należy wykonać schemat logiczny projektowanej sieci komputerowej oraz rysunek techniczny z naniesionymi oznaczeniami gniazd, kabli i sposobu ich przeprowadzania na karkach papieru.
Oszacuj koszty realizacji własnego projektu. W tym celu korzystając z tabeli 1 Cennik okablowania strukturalnego, sporządź w arkuszu kalkulacyjnym kosztorys wykonanych prac montażowych oraz wykorzystywanych podzespołów:

- plik wykonany z przykładową tabelą 2 Wzór kosztorysu, zapisz pod nazwą kosztorys
- obliczenia w kolumnach Wartość netto (w zł) oraz Wartość brutto (w zł) powinny wykonywać się automatycznie, po wypełnieniu kolumny Cena jednostkowa netto (w zł) oraz Ilość; stawka podatku VAT wynosi 23%
- sumowanie kolumny Wartość brutto (w zł) powinno odbywać się automatycznie
- na wykonanie usługi należy naliczyć rabat w wysokości 7%. W polu WARTOŚĆ PO UWZGLĘDNIENIU RABATU powinien być automatycznie naliczony rabat 7% od wartości z pola SUMA

Oceń liczbę i zawartość szaf dystrybucyjnych w Twoim projekcie. Swoje ustalenia zapisz w pliku edytora tekstu pod nazwą szafy.

Powodzenia!

Projekt powinien składać się z następujących elementów:
Strona tytułowa
Spis treści, rysunków, tabel itp.
Wstępu, celu i zakresu realizowanego projektu, informacji o przeznaczeniu sieci
Założeń ogólnych
Założeń dotyczących przepustowości sieci
Koncepcji rozwiązania i proponowanych technologii
Proponowanej topologii sieci
Planu adresacji sieci
Doboru sprzętu projektu okablowania
Kosztorysu
komentarz 22 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

to mu mogę nawet dać psc 20zł

Nie, że ja jestem chętny, ale coś tanio wyceniasz takie zadanie. winkZa prostsze rzeczy ludzie sobie więcej biorą. Życzę powodzenia w szukaniu osoby, która Ci to rozwiąże, ale polecam zrobić to samodzielnie. Jeżeli nie potrafisz, nie chcesz, nie wiesz, to zastanów się po co szedłeś do technikum.

komentarz 22 maja 2017 przez janusz324 Nowicjusz (120 p.)

Powód jest jeszcze prostszy. Nie chce mi się smiley

2
komentarz 22 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Odpowiedź w takim razie jest jeszcze prostsza - nie rób. Po co masz oszukiwać kogoś i samego siebie? :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez pawel1624 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 500 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez kam9477 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 520 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...