• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Responsywność witryny internetowej

VPS Starter Arubacloud
–1 głos
286 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2017 w Sieci komputerowe, internet przez SzymekFighter Nowicjusz (120 p.)
Potrzebuje to na zaraz :)
Na zaliczenie witryny - omówić co to jest responsywność witryny internetowej, w jaki sposób można to osiągnąć, czy istnieją frameworki pomagające nam w tworzeniu takiej witryny, do pracy dołączyć jakiś szablon witryny który działa responsywnie.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 maja 2017 przez Drajvon Bywalec (2,250 p.)
Polecam www.google.pl na środku wyskoczy Ci pole tekstowe w które wpisujesz co chcesz wiedzieć, klikasz enter i wow wszystko jest jak na tacy.
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
frameworki są ble :P

pomagają leniwym jak się pisać nie chce
1
komentarz 22 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Kolejny twój głupi komentarz. Ty trolujesz czy serio twój poziom wiedzy jest tak niski?
komentarz 22 maja 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
trzeba sobie jakoś tłumaczyć to, że nie potrafi się ich ogarnąć :D

 

A co do tematu: responsywność to zdolność strony internetowej do dostosowania swojego wyglądu do wielkości ekranu/przeglądarki. Aby ją osiągnąć stosuje się jednostki w %, vw i vh. Frameworki to flexbox i bootstrap
komentarz 22 maja 2017 przez niezalogowany
@up Często mówi się, że ustawianie szerokości witryny w % to zła praktyka. Żeby nie zakładać osobnego wątku - dlaczego i czy rzeczywiście stosowanie wartości procentowej jest "ble"?
komentarz 22 maja 2017 przez Q_Nick Mądrala (5,010 p.)
A na to Ci nie odpowiem bo nie wiem :) sam się dopiero uczę.
komentarz 22 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
Nie potrzebuję bootstrapa do stworzenia strony. Na przestrzeni lat stworzyłem swój własny framework, który nie ma zbędnego kodu, którego się nie wykorzystuje. Sprawdź inspektorem chroma stronę na bootstrapie i zobaczysz ile linijek css jest wgl nie wykorzystywanych. Widziałem nawet niedawno szablon na themeforest - 4000 elementów (klas, id) z czego wykorzystywane 300...

Niestety frameworki są ble.
komentarz 22 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Niestety to pieprzysz głupoty...  nikt nie każe używać całego boostrapa, moża wyciąć sobie większosć niepotrzebnych klas.

Druga sprawa, ciekaw jestem w jaki sposób byś napisał większy projekt w javie/js/php/whatever bez użycia frameworków..

pokaż tego twojego frameworka na gh, zobaczymy co to za cudo;]
komentarz 22 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
Nie mam gh i nie podzielę się niestety :) Większy czy mniejszy, w większości są to powielane te same elementy w kilku układach. Sprawdzałem różne frameworki i koniec końców z nich zrezygnowałem bo i tak każdy projekt, który robię jest na tyle indywidualny i niepowtarzalny, że tylko dłużej by się go robiło.
komentarz 22 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
Dla mnie Bootstrap jest ograniczeniem, dla wielu pewnie zbawieniem, bo oszczędza kasę, a wielu klientom nie robi różnicy to że kupi ktoś za 5 dolarów skórkę i podmieni grafiki z shutterstocka sprzedając to mu za 1 000 zł. Rozumiem, ze nie każdy ma komfort pracy przy projekcie, gdzie są osobni ludzie od CSS, osobni od JS, jeszcze jest team designerów, itd. Ale takie projekty też powstają w Polsce i tam Bootstrapa używa się do szybkiego prototypowania, nic więcej.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 419 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 203 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2017 w HTML i CSS przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2017 w HTML i CSS przez Bogusław Witek Początkujący (420 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,094 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...