• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Standard ES6 a webpack

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
192 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2017 w JavaScript przez subterras Użytkownik (680 p.)
Witam, szybkie pytanie. Miałem chwilę przerwy od JSa. Ostatnio kiedy ogarniałem ES6 musiałem wykorzystywać webpacka ( z czym się trochę męczyłem ). Teraz czytałem że ES6 jest już standardem, jak to jest ? Nie muszę już wykorzystywać webpacka do pracy z ES6 ? Czy może nadal jest coś do czego warto nadal zmieniać ES6 przez webpacka.

Z góry dzięki za odpowiedź.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 22 maja 2017 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Zacznijmy od tego, że ES6 od dawna jest standardem, niemniej moduły niejako nie są wliczane do tego standardu, są osobnym bytem.

Co więcej: obecna obsługa modułów jest bardzo, bardzo uboga i zabugowana. Poza tym wczytywanie wielu modułów jest bez sensu bez HTTP/2 i może zarżnąć wydajność.

I teraz trzeba rozróżnić 2 rzeczy: webpack (lub rollup, w zależności do use-case'a) do przerabiania modułów ES na znośną formę dla przeglądarek i robienie z tego bundle'a oraz webpack + Babel, co w chwili obecnej jest już coraz mniej potrzebny, bo niemal wszystkie przeglądarki oprócz starych IE mają obsługę ES6 na poziomie 97%.
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
Jest standardem, co nie zmienia faktu, że starsze przeglądarki wciąż go nie obsługują. Między innymi dlatego używa się narzędzi do zrzucania kodu z ES6 i wzwyż na ES5, który obsługiwany jest przez prawie wszystkie przeglądarki. Nawiasem, nie używasz do wykonywania tego webpack'a, tylko najprawdopodobniej babel, który możesz automatyzować webpackiem. :P
0 głosów
odpowiedź 22 maja 2017 przez pietrzakacper Mądrala (7,480 p.)
Jeśli chcesz wspierać starsze przeglądarki musisz nadal korzystać z webpacka

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 375 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w JavaScript przez dziedziu Początkujący (370 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 350 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2017 w JavaScript przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 24 listopada 2017 w JavaScript przez goran. Użytkownik (930 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...