• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Używanie jednego dysku dla dwóch urządzeń

Object Storage Arubacloud
0 głosów
234 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez kon.bed21 Obywatel (1,610 p.)
Witam,

aktualnie posiadam dobry komputer i przeciętny laptop. Często korzystam z laptopa i wkurza mnie to, że nie mogę mieć wszystkich danych i pomyślałem o tym bym używał dysku SDD dla dwóch urządzeń. Dysk by pasował, ale nie wiem czy jest to dobry pomysł czy nie. Przy komputerze posiadam jeszcze wejście eSATA. Może ktoś ma w tym doświadczenia i by mi powiedział czy to jest dobry pomysł.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 21 maja 2017 przez niezalogowany
Dlaczego nie skorzystasz z opcji udostępniania plików przez sieć (LAN)?

Nie ma przeszkód, żeby "żonglować" dyskiem pomiędzy dwoma komputerami, ale to będzie denerwujące. Również system operacyjny zainstalowany na komputerze A może się wysypać na komputerze B (kwestia sterowników). Tzn. - na pewno napotkasz przy takiej operacji co najmniej milion problemów.
+1 głos
odpowiedź 21 maja 2017 przez niezalogowany
A nie lepiej dysk w chmurze? chyba że masz duże pliki...

Ja prykładowo mam w onedrive i mam 100Gb
+1 głos
odpowiedź 21 maja 2017 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)

To nie byłoby specjalnie wygodne. Albo chmura, albo jakiś lokalnie postawiony serwer plików, do którego miałbyś dostęp z internetu (taniej, ale więcej zabawy z konfiguracją).

+1 głos
odpowiedź 21 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
W firmie, w której pracuję mamy dysk sieciowy 2TB, jest podłączony do switcha, bardzo dobre rozwiązanie.

W tym przypadku czy ssd czy hdd nie ma znaczenia bo po sieci masz daną przepustowość i tego nie przeskoczysz ale jako store spełnia swoje zadanie.

http://www.euro.com.pl/chmura-osobista-dyski-sieciowe/wd-my-cloud-2tb.bhtml
+1 głos
odpowiedź 22 maja 2017 przez kamyl071 Użytkownik (660 p.)

Myślę że rozwiązanie z dyskiem w chmurze albo dyskiem sieciowym będzie znacznie lepsze od właśnie żonglowania dyskiem. Może to być bardziej uciążliwe niż jednorazowa konfiguracja dysku sieciowego. I jak wspomniał tls01, coś może się wysypać. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 97 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2018 w Sprzęt komputerowy przez felix121 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 394 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 155 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,553 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...