• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Android - geofencing z powiadomieniami w tle

0 głosów
163 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2017 w Android, Swift, Symbian przez muscler Użytkownik (720 p.)
Cześć!

Robię aplikacje na androida z geofencingiem. W zależności od wyborów klienta - będzie różna ilość geofence'ów. Próbowałem już paru tutoriali lecz żaden nie działał jakoś dobrze u mnie :/ Macie może jakieś godne polecenia?

Przy okazji mam też parę pytań:
1. Gdzie przechowujecie te miejsca/współrzędne itp? W Shared preferences? Wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie najlepsze?
2. Jak uaktualniać te miejsca? Potrzebuje aby co jakiś czas sprawdzane było czy może jest jakaś nowa oferta/miejsce dla użytkownika. Wyczytałem, że może to być Alarm Receiver, jak myślicie? Apka składa się z paru activity oraz kilku fragmentów. Najlepiej wrzucić to na początku apki?
3. No i właśnie jak to zrobić aby działało dobrze w tle.. Wrzuciłem sobie je na mapę i jeśli miałem włączoną to nawet, że przychodziły te powiadomienia lecz gdy wyłączyłem i apka działała sobie w tle to już nie :/
4. Czytałem o ograniczeniach - 100 geofence'ów na użytkownika. Jeśli będzie więcej to w jaki sposób to rozwiązać? Nowe nadpisują stare? Czy jak to działa?

Jakie najważniejsze praktyki związane z geofencingiem byście mogli polecić?
Dzięki z góry za odpowiedź i chęci pomocy! :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,860 p.)

Ale co dokładniej będzie to robić? Bo z tego co wyczytałem geofencing może być wykorzystany na różne sposoby do różnych celów.

1. W Shared Preferences raczej zapisuje się mało danych, jakieś ustawienia, wybrany język, może lokalizacja ostatniego zalogowania, ale jeśli chcesz zapisać więcej danych typu właśnie jakichś wielu lokalizacji to lepiej w SQLite albo w jakimś swoim pliku.

2. Możesz to zrobić z pomocą klasy Service. To jest PRZYKŁAD a tu TUTORIAL dotyczący klasy Service.

3. Musisz poczytać dokumentację klasy Service w szczególności zwróciłbym uwagę na parametr android:process w Manifeście. 

4. A skąd te ograniczenie? Powiedz więcej na czym polega aplikacja, i czy korzystasz z jakichś dodatkowych API?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 79 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2018 w Android, Swift, Symbian przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 5 września 2020 w Android, Swift, Symbian przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)

89,693 zapytań

138,297 odpowiedzi

309,243 komentarzy

59,623 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Sklep oferujący ćwiczenia JavaScript, PHP, rozmowy rekrutacyjne dla programistów i inne materiały

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...