• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Android - geofencing z powiadomieniami w tle

Object Storage Arubacloud
0 głosów
225 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2017 w Android, Swift, Symbian przez muscler Użytkownik (720 p.)
Cześć!

Robię aplikacje na androida z geofencingiem. W zależności od wyborów klienta - będzie różna ilość geofence'ów. Próbowałem już paru tutoriali lecz żaden nie działał jakoś dobrze u mnie :/ Macie może jakieś godne polecenia?

Przy okazji mam też parę pytań:
1. Gdzie przechowujecie te miejsca/współrzędne itp? W Shared preferences? Wydaje mi się, że takie rozwiązanie będzie najlepsze?
2. Jak uaktualniać te miejsca? Potrzebuje aby co jakiś czas sprawdzane było czy może jest jakaś nowa oferta/miejsce dla użytkownika. Wyczytałem, że może to być Alarm Receiver, jak myślicie? Apka składa się z paru activity oraz kilku fragmentów. Najlepiej wrzucić to na początku apki?
3. No i właśnie jak to zrobić aby działało dobrze w tle.. Wrzuciłem sobie je na mapę i jeśli miałem włączoną to nawet, że przychodziły te powiadomienia lecz gdy wyłączyłem i apka działała sobie w tle to już nie :/
4. Czytałem o ograniczeniach - 100 geofence'ów na użytkownika. Jeśli będzie więcej to w jaki sposób to rozwiązać? Nowe nadpisują stare? Czy jak to działa?

Jakie najważniejsze praktyki związane z geofencingiem byście mogli polecić?
Dzięki z góry za odpowiedź i chęci pomocy! :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Ale co dokładniej będzie to robić? Bo z tego co wyczytałem geofencing może być wykorzystany na różne sposoby do różnych celów.

1. W Shared Preferences raczej zapisuje się mało danych, jakieś ustawienia, wybrany język, może lokalizacja ostatniego zalogowania, ale jeśli chcesz zapisać więcej danych typu właśnie jakichś wielu lokalizacji to lepiej w SQLite albo w jakimś swoim pliku.

2. Możesz to zrobić z pomocą klasy Service. To jest PRZYKŁAD a tu TUTORIAL dotyczący klasy Service.

3. Musisz poczytać dokumentację klasy Service w szczególności zwróciłbym uwagę na parametr android:process w Manifeście. 

4. A skąd te ograniczenie? Powiedz więcej na czym polega aplikacja, i czy korzystasz z jakichś dodatkowych API?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 142 wizyt
pytanie zadane 20 listopada 2018 w Android, Swift, Symbian przez fipooo Bywalec (2,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 425 wizyt
pytanie zadane 5 września 2020 w Android, Swift, Symbian przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...