• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapraszam na bloga (programowanie dla początkujących)

Object Storage Arubacloud
+1 głos
393 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2017 w Nasze projekty przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)

Jakiś czas temu po części z nudów stwierdziłem że zacznę pisać bloga (wątpię żeby to był jakiś większy projekt, ale zobaczymy, jeśli będzie miał jakąś oglądalność pewnie przeniosę na wordpressa, albo własny system blogowy który aktualnie rozwijam - głównie jako projekt do CV).
Jest on na tematy programistyczne, na razie kierowany do osób początkujących, które dopiero zaczynają.
W postach mogą występować błędy interpunkcyjne, jednak wszystko staram się korygować.

Dodatkowo proszę o opinię i sugestie dotyczące tematów oraz co mógłbym dodać itd

LINK DO BLOGA

komentarz 20 maja 2017 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Odnośnie komentowania kodu, to trochę u Cię słabo:

https://php-kurs.gitbooks.io/phpkurs/content/czesc-i/komentarze.html
komentarz 20 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Dziękuję za uwagę
Poczytam o tym
komentarz 20 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
stary nabierz doświadzczenia zanim szarpniesz się za blog, w którym bedziesz próbował kogoś uczyć - żeby nie powielać bzdur...

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Pierwsze co mi się rzuciło to klasycznie zrobiony, koderski, w miarę ładny blog. Ale po 3 sekundach i minimalnym scrollu w dół zobaczyłem zdjęcie w takiej jakości, że to woła o pomstę do nieba. Dodatkowo, gdy otworzyłem ten artykuł to zobaczyłem, że było to nienaturalnie powiększone i ucięte zdjęcie z demotywatorów. Taka moja uwaga/sugestia, ale życzę powodzenia! Zawsze żałuję, że nie umiem webdevu, bo też bym zrobił sobie stronkę tego typu (wiem, mogę wordpressa, ale na to przyjdzie jeszcze czas). Powodzenia ;)
komentarz 20 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
edycja 20 maja 2017 przez marcin99b

Wiem, w sumie ten blog to taki test
Nudziło mi się (kiedyś też coś pisałem, z nudów), pomyślałem że podziele się jakąś wiedzą
Wybrałem bloggera od google i...
Nie jest on zbyt dobry jeśli chodzi o elementy wizualne (np to menu, albo zdjęcia), ale jest prosty w obsłudze
Co ciekawe taki brzydki efekt zdjęć jest tylko przy najnowszym poście, jak dodam coś nowego, zdjęcie przejdzie do w miarę normalnego rozmiaru (taka wada bloggera, której nie umiem zmienić)

 

Zawsze żałuję, że nie umiem webdevu, bo też bym zrobił sobie stronkę tego typu

To akurat jest z gotowego szablonu, sam pracuję nad system do bloga, ale nie jest on gotowy (najwyżej później go przeniosę)

0 głosów
odpowiedź 20 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

 Zauważyłem że w wielu poradnikach, nie jest pokazywane jedne z ważniejszych, jeśli nie najważniejsze cechy czytelnego kodu, a właściwie komentarze i nazwy zmiennych.

Dla doświadczonych programistów, czytelny kod jest pozbawiony jak najwiekszej ilosci komentarzy ... gdyz one powinny byc jak najmniej używane

poczytaj o Code-Smells  http://www.przemyslawowsianik.net/2016/10/09/code-smells-refaktoryzacja-wstep/

i refaktoryzacji. Ogólnie dla "ucznia", programisty "początkującego" mogą być  i takie komentarze np. dla projektów jak " ZRÓB FUNKCJE, NAPISZ ALGORYTM ... albo program obliczajacy całke 

0 głosów
odpowiedź 21 maja 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Plus za ciemny motyw kolorystyczny!
0 głosów
odpowiedź 21 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
wszedłem i wyszedłem

ogarniasz php, html, uczysz pisania a korzystasz z gotowca ?
komentarz 21 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Rozumiem, że każdy kto pisze książkę musi na dodatek samemu zbindować okładki do nich?
komentarz 21 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
Trafniejsze byloby wydanie ksiazki o introligatorstwie
komentarz 21 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
W wolnym czasie tworze system do bloga, jednak nie jest on na tyle gotowy+zabezpieczony, żeby móc go używać

A samo pisanie bloga... to było coś na zasadzie "nudzi mi się to coś sobie napisze, może coś z tego wyjdzie"

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 248 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Nasze projekty przez Czarus0 Obywatel (1,040 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 126 wizyt

92,543 zapytań

141,386 odpowiedzi

319,493 komentarzy

61,929 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...