• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

AJAX vs ANGULAR - czego używać?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,467 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2017 w JavaScript przez niezalogowany

witam, mam pytanie odnośnie tych dwóch technologii.

Chce stworzyć prosta stronkę na której będzie iframe i chciałbym dynamicznie zmieniac jej src biorac dane z bazy ale tak aby tylko to sie zmieniało bez koniecznosci przeładowania całej strony.

 

Stad moje pytanie: czy opłaca się jeszcze uczyć ajax czy lepiej od razu przejsc do angulara?

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 20 maja 2017 przez Boshi VIP (100,240 p.)
A czy opłaca się  używać kałasznikowa by zabić muchę?
komentarz 20 maja 2017 przez niezalogowany
to tylko przykład.
czyli jak rozumiem angular stosujemy w momencie gdy mamy w planach stworzenie rozbudowanej aplikacji natomiast ajax do tworzenia dynamiki w cześciach strony.
komentarz 20 maja 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
https://www.webkrytyk.pl/2014/12/12/moja-prawda-o-angular-js/

Polecam poczytać zanim ślepo zaczniesz wierzyć, że Angular to super extra technologia na wszystkie problemy. Czy warto się go uczyć? Wiele, bardzo wiele firm tego wymaga, dlatego czasami możesz być do tego zmuszony.

Warto jednak znać dobre i złe strony tej technologii i świadomie podjąć decyzję. Nie krytykuję Angulara - osobiście z niego nie korzystam gdyż uważam, że dobrą kwestią jest wyraźnie rozdzieleni HTML-CSS-JS, ale to już kwestia indywidualna i jak mówię, zależna od firmy (ja w tej chwili akurat działam na własnej DG więc mogę sobie dyktować technologie).
komentarz 20 maja 2017 przez niezalogowany
A z czego korzystasz do komunikacji serwer - klient?
komentarz 20 maja 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Technologii Ajax. Najczęściej back-end stawiam sobie na CodeIgniter (PHP) + MySQL i używam np. XMLHttpRequest, ewentualnie możesz poczytać sobie o Fetch API albo użyć jQuery. Przy bardziej zaawansowanych i zagnieżdżonych ajax'ach proponuję zapoznać się z Promise (obietnice), chociaż nawet w prostym, typowym ajax warto tego używać.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 305 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2017 w JavaScript przez Sidzej Użytkownik (850 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 332 wizyt
pytanie zadane 3 października 2017 w JavaScript przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,374 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2017 w JavaScript przez Klik Obywatel (1,540 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...