• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

instalacja PHP/ MySql/ Apache/ phpmyadmin - Ubuntu 16.04

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
650 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2017 w SQL, bazy danych przez Romek Turaj Nowicjusz (120 p.)

Witam, jestem bardzo początkujący w kwestii IT i chciałem rozpocząć kurs MySQL Pana Zelenta na YT. Dysponuje systemem Ubuntu 16.04 i korzystając z różnorakich tutoriali anglojęzycznych próbowałem zainstalować Apache,PHP, Mysql, phpmyadmin.

Localhost działa, phpmyadmin się ładuje tylko, że mam problem tego rodzaju że nie moge zalogować się na phpmyadmin za pomocą loginu i hasła jakie podawałem w trakcie instalacji.

za pomocą

sudo dpkg-reconfigure phpmyadmin

próbowałem ustawic jeszcze raz login na root i hasło na 123456, jednak nadal nie mogę sie zalogować przy pomocy tych danych.

Robiłem oczywiście przed instalacją update i upgrade.

Jakieś pomysły co moglem zepsuc?

 

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 19 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Daj sobie spokój z instalacją tego u siebie. Potem przerzucisz się na Postgresa, potem na Oracle i jeszcze później na SQLite. Masa instalacji i niepotrzebnego zaśmiecania kompa. Z pomocą przychodzi Ci Docker

Pod tym linkiem znajdziesz instrukcje co do instalacji. Ja do MySQLa używam Alpine. Raz robisz builda, a potem tylko

$ docker start mysql

To bardzo wygodne. Co do phpmyadmina to odpuść sobie. Skoro chcesz się uczyć na poważnie pobierz sobie DataGripa.

Wiem że być może całkowicie zniszczyłem Twój ambitny plan, ale wierz mi; warto.

komentarz 19 maja 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Podpisuję się rękami i nogami :D Zwłaszcza na linuxie ;>

Masz w prezencie:

https://phpdocker.io/generator

a co do pytania, to może spróbuj zrobić purge mysql i phpmyadmina ;) i nie brałbym apache tylko nginx. Im szybciej się nauczysz tym lepiej dla Ciebie.
komentarz 19 maja 2017 przez Romek Turaj Nowicjusz (120 p.)
Dobra, może inaczej - chciałbym po prostu nauczyć się SQL. Czy działając na Dockerze jako totalny żółtodziub dam radę ogarnąć kurs p. Zelenta który śmiga na XAMPP-ie czy to jest kompletnie inna bajka? Na ten moment jeszcze nie do końca rozumiem idee działania SQLa PHP itd wiec prosze o cierpliwosc ;) Jeżeli Zelent to nie dla mnie to czy moglibyście polecić mi jakiś kurs w opraciu o Dockera, najlepiej polskojęzyczny ;)

mam na myśli ten kurs p Zelenta:

https://www.youtube.com/watch?v=99JAI24Zd24
komentarz 19 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Ogólnie SQL jest praktycznie wszędzie taki sam. Prawie. Samego go się nie je. Jest wykorzystywany w systemach bazodanowych takich jak MySQL, PostgreSQL i inne. 

Zainstaluj dockera, ogarnij ten link z alpine który Ci dałem. Pobierz DataGripa i spokojnie powinno wszystko działac to co na kursie M. Z. W poleceniu run masz zmienne z nazwą bazy danych, użytkownika itp. 

PS. Przyzwyczajaj ale do angielskiego. To pierwszy etap selekcji naturalnej w drodze do bycia programistą. laugh

komentarz 20 maja 2017 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Z tym że nie za dużo dla niego?;)

Wiadomo. Phpmyadmin to już dawno zbędny jest. Tutaj na pewno godne polecenia jest DataGrip. :)

Nie mniej jednak. Poznając dociera otwierasz sobie duże możliwości. I może lepiej zerknij na kurs który stworzył Arkadiusz. Wyniesiesz z niego dużo dużo więcej :) i na czasie. Właściwie to pisz w php7 już.
komentarz 20 maja 2017 przez Romek Turaj Nowicjusz (120 p.)
Mógłbyś podesłać link do tego kursu o którym mówisz? ;)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 234 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 454 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 646 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...