• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

SPRING DATA i JPA

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
432 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2017 w Java przez K0XM4N Gaduła (3,640 p.)

Cześć,

Własnie tworze sobie prostą apke w spring boocie. Mam takie pytanie odnośnie konfiguracji bazy danych.

W pliku application.properties konfiguruje sobie datasource( url, username, pass etc.) i tutaj mam pewną rozkmine.


spring.jpa.generate-ddl=true
spring.jpa.hibernate.ddl-auto=(tutaj mogę przypisać create, create-drop, update, validate, none)

1. Dlaczego hibernate tworzy za mnie tabele w bazie danych, nawet jeśli mam już je stworzone w bazie?
2. Jakie są zastosowania powyższych parametrów? Jakaś dokładna dokumentacja na ten temat?
3. Załóżmy, że mam już stworzony model bazy i encje. Odpalam projekt z parametrem none. Przychodzi moment kiedy muszę zmienić jakieś pole z poziomu encji. Jak teraz zrobić update tabeli z poziomu projektu? Próbowałem użyć opcji update, ale to nie działa tak jak mi się wydawało. Musiuałbym użyć create, który poprzednie dane skasuje i stworzy na nowo cały model bazy wraz z nowym polem.

Jakieś sugestie? Będę wdzięczny za odpowiedź :)

 

 

1
komentarz 21 maja 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
komentarz 24 maja 2017 przez K0XM4N Gaduła (3,640 p.)
Dzięki, znalazłem to czego szukałem :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 maja 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

I dlatego piew się powinno uczyć o JPA i pochodnych produktach JAVAEE a nie odrazu za Springa...

Dlaczego hibernate tworzy za mnie tabele w bazie danych, nawet jeśli mam już je stworzone w bazie? 

Bo hibernate jest taką fajną biblioteczką(serwerem zależności od spojrzenia), za którą pomocą można napisać cały system bazodanowy nie tworząc żadnego zapytania SQL, a technicznej bez wywołowania (jawnego) ConnectStament. Po prostu piszę w nim jak javie (stosując oczywiście adnotacje), przez co łatwy sposób możemy utworzyć update,get itd...I tabelę również tworzy (jeżeli nie wywołowamy adnotacji sprawdzającej czy tabela istnieje. bądż użyamy lotnych baz danych opartych na RAM np:HSQL) 

2. Jakie są zastosowania powyższych parametrów? Jakaś dokładna dokumentacja na ten temat? 

Po prostu mówisz, mu co ma zrobić. Spring ci trochę ułatwia roboty i sam stworzy instancje.

3. Załóżmy, że mam już stworzony model bazy i encje. Odpalam projekt z parametrem none. Przychodzi moment kiedy muszę zmienić jakieś pole z poziomu encji. Jak teraz zrobić update tabeli z poziomu projektu? Próbowałem użyć opcji update, ale to nie działa tak jak mi się wydawało. Musiuałbym użyć create, który poprzednie dane skasuje i stworzy na nowo cały model bazy wraz z nowym polem. 

np: RESTFull

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 376 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2022 w Java przez Lulex Użytkownik (820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 343 wizyt
pytanie zadane 4 maja 2020 w Java przez scrxts Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 140 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w Java przez lewy Obywatel (1,260 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...