• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto linuxa? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
776 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

Cześć!

Mam Windows Vista Home Premium ale skończyło się dla niego wsparcie i szukam nowego systemu.Widziałem że linux jest darmowy, ale czy warto?Mam jedno wymaganie wobec tego systemu:

Obsługa aplikacji i gier z windowsa

I mam pytanie czy jest jakas aplikacja ktora moze obsluzyc gry z windowsa?

A jak tak to chcial bym sie zapytac jak zainstalowac go tak aby byly dwa systemy na komputerze (tak na okres probny)bo widzialem ze tak da sie zrobic.smiley

A moze warto w ogole zainstalowc go nawet bez tych obsugiwanych aplikacji?

Możliwe odpowiedzi:
Tak (18 głosów, 64%)
Tak warto nawet bez obłslugi gier z windowsa (7 głosów, 25%)
Nie warto (3 głosów, 11%)
komentarz 18 maja 2017 przez niezalogowany
Albo chociaz zamienniki takich programow jak code::blocks bandicam windows movie maker

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2017 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)

Linux nie jest dla Ciebie w takim razie. Zdecydowana większość gier tworzonych na Windows nie będzie działać pod Linuksem. Jest oprogramowanie które pozwala pod Linuksem uruchomić sporo aplikacji windowsowych ale to raczej do mniej wymagających programów i niektórych gier. Nowe zaawansowany gry nie będą działać. Z tych działających to wszystkie gry Blizzarda dość dobrze działają pod Linuksem.

Tan brak kompatybilności gier moim zdaniem powoduje że Linuks nie jest lubiany i raczej unikany.

4
komentarz 18 maja 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Linuks nie jest lubiany i raczej unikany.

(unikany jako główny system, przez graczy, tak. Zdanie sugeruje że takie jest ogólne podejście do linuxa.)

komentarz 18 maja 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Wayland może sprawi że gry będzie się pisało prościej na Linux.
komentarz 18 maja 2017 przez niezalogowany
Chodzi mi o dwie gry cities:skilines i cs:go chociaz to zadziala.

bo to jest koszmar miec system ktory wiejdziesz na internet pobierzesz cos a w tym czasie twoj antywirus wylapuje okolo 20 wirusow(Pobieralem microsoft visual studio)TO JEST OKROPNE!!!!!
komentarz 18 maja 2017 przez niezalogowany
To nieprawde wlasnie wszedlem na steama i pelno jest wspieranych przez linuksa np.CS:GO

A pytanie bardziej polegalo jak go zainstalowac tak a by miec dwa
komentarz 18 maja 2017 przez adrian17 Ekspert (344,100 p.)

Pobieralem microsoft visual studio

Jeśli trafiłeś na wirusa pobierając software mający darmową, publicznie dostępną na stronie microsoftu wersję do pobrania... problem jest po stronie usera i żaden system nie pomoże (poza takim, na którym nic nie można instalować).

komentarz 25 maja 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Wiem, że to i tak Windows ale bardziej zaawansowani mogą zainteresować się xenem.
0 głosów
odpowiedź 18 maja 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Warto, liczba gier w Streamie na Linuksa przekroczyła 2000 gier i nowe ciągle powstają. Także jest w co grać.
komentarz 18 maja 2017 przez niezalogowany
To jest prawda sa tam prawie wszystkie gry ktore lubie ale tez mi chodzilo o proces instalacji
0 głosów
odpowiedź 18 maja 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Określ się bardziej.Jeśli gry...to na viście zagraj w "Doom" wersja któraś z DOS-a.Brak wsparcia, przestarzały system,Komunikują Ci,prawda?

Warto mieć dwa systemy.Teraz piszę z Win7 bo pracuję na makrach z "exela" których nie porafi obsłużyć LibreOffice,tak wymyślono i nie mam na to wpływu,tak na co dzień i zawsze korzystam z linuksa.Tak warto,odpowiadając na Twoje pytanie.
komentarz 18 maja 2017 przez niezalogowany
A proces instalacji jak zainstalowac tak aby miec dwa systemy na komputerze
komentarz 18 maja 2017 przez niezalogowany
A w ogole wszystkie nowe tytuly wspieraja linux
komentarz 18 maja 2017 przez niezalogowany
Brak wsparcia chodzi o to microsoft nie tworzy aktualizacji ktore chronia system przed zlasliwym oprogramowaniem
komentarz 20 maja 2017 przez marko Nałogowiec (29,170 p.)
Witam :)

Trochę czasu upłynęło.Nie wiem co tam porabiasz.

Pomogę tak.

Niedawno kupowałem lapka.Koniec.

Przy zakupie prosiłem o win7,legal ma się rozumieć.

Fachowca poprosiłem by dysk podzielił.Dysk SSD 250GB ,poprosiłem o pozostawienie 100GB wolnej przestrzeni.Konkret Debian.

Teraz określam.Najpierw określ samego Siebie,czego chcesz.Pomogę.
0 głosów
odpowiedź 25 maja 2017 przez Mich Początkujący (340 p.)
Wiem, że pytanko trochę przestarzałe, ale i tak... Uważam, że ubunciak jest o nieboooo lepszy od każdego windowsa, naprawdę, chociaż by dlatego, że jest mocniej konfigurowalny.. możesz z nim zrobić prawie wszystko dostosowując do swoich potrzeb, chociaż pewnie jak ty jestem mocno  początkujący, to z ręką na sercu polecam Ubuntu, którąś dystrybucje. Ja obecnie korzystam z wersji 14 i jestem zachwycony tym system, jak i szybkością jego działania, na dość starym notebook'u... Bardzo, Bardzo przydatne jest, również, fakt, że możesz go "usprawniać" przyszpieszać, jak masz odpowiednią wiedzę :) :) :) jeszcze raz bardzo polecam ten system, jest nie komercyjny, komfortowy, i bardzoo bezpieczny..

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,064 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 272 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez antypop Mądrala (5,730 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 376 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...