• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Skrypr do Chrome

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,253 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2017 w JavaScript przez Bania77 Nowicjusz (150 p.)
edycja 18 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski

Witam, chciałbym stworzyć skrypt do przeglądarki, który raz na 6 godzin klikał jeden przycisk oraz aby jeden skrypt funkcjonował na kilku kartach. Moje pytanie brzmi: jak stworzyć taki skrypt? Oglądałem wiele poradników, ale nie mam pojęcia od czego zacząć, jak to zapętlić itd. Bardzo proszę, podajcie jakąś instrukcję na start, totalnie nie wiem od czego zacząć. Posiadam już N++ laugh 

komentarz 18 maja 2017 przez niezalogowany
Zła kategorie, chrome się skryptuje w JS o ile dobrze się orientuję
komentarz 18 maja 2017 przez Bania77 Nowicjusz (150 p.)
edycja 18 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski
Dzięki, zmieniłem :)
komentarz 18 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Może troszkę nie na temat, ale sugeruję pisać "jeden skrypt", "jeden przycisk", zamiast "1 skrypt", "1 przycisk". Te pierwsze formy wyglądają trochę ładniej i jakoś tak chyba lepiej świadczą o kulturze języka. smiley

P.S.

Jak coś to poprawiłem troszkę interpunkcję i zamieniłem Twoją odpowiedź na komentarz, żeby był porządek w pytaniu.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 18 maja 2017 przez Olaf Siwiński Mądrala (7,060 p.)
wybrane 18 maja 2017 przez Bania77
 
Najlepsza

To zależy czy chcesz na szybko napisać sobie jakiś skrypt js który wykona to zadanie, czy wolisz pobawić się i wybrać bardziej czasochłonną drogę przez napisane własnego rozszerzenia do chrome.  

Sposób 1

Zainstaluj sobie gotowe rozszerzenie do chrome umożliwiające uruchomienie kodu js na włączonej stronie

Styler

Tampermonkey

Oba dodatki są dość proste w obsłudze.

Sposób 2

Napisane własnego rozszerzenia na pewno zajmie ci więcej czasu, ale jeżeli uznasz że twój projekt wymaga jakiegoś interface i większych możliwości oraz że dasz radę je napisać warto się tym zainteresować. Dość dobrze pracuje się z dokumentacją od Google, ale na początek polecam poszukać jakiś poradników, bo mi osobiście najwięcej trudności sprawiło zrozumienie i dostosowanie się do narzuconych zasad funkcjonowania rozszerzeń. 

PS

Nie wiem co chcesz zrobić, ale jeżeli po naciśnięciu przycisku przeglądarka ma wysyłać jakieś żądanie do serwera (ajax) to możesz napisać kod który będzie bezpośrednio odpytywał serwer, bez potrzeby "prowizorycznego" naciskania przycisku na stronie. 

komentarz 18 maja 2017 przez Bania77 Nowicjusz (150 p.)
Dzięki wielkie, Styler już jest zainstalowany, czy mógłbyć mi polecić jakiś poradnik do stworzenia takiego "Dodatku" do Przeglądarki, nie jest on zbyt skomplikowany, ale mam pytanie, czy przeglądarka wykona te operacje automatycznie jeśli będzie zminimalizowana ?
komentarz 18 maja 2017 przez Olaf Siwiński Mądrala (7,060 p.)

Jeżeli chodzi o poradnik, to korzystając ze Stylera piszesz w zwykłym js/jquery. A jeżeli chodzi o wciskanie przycisku co jakiś czas musisz to po postu zaprogramować używając setInterval. Jako argument podajesz funkcję i czas w sekundach. Pamiętaj tylko, że nie możesz wyłączyć strony.

komentarz 18 maja 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

czy mógłbyć mi polecić jakiś poradnik do stworzenia takiego "Dodatku" do Przeglądarki

Poradnik do prostej wtyczki dla Chrome: https://www.sitepoint.com/create-chrome-extension-10-minutes-flat/

Dokumentacja Chrome API: https://developer.chrome.com/extensions/api_index

komentarz 19 maja 2017 przez Bania77 Nowicjusz (150 p.)
może coś w J. Polskim ? xd
1
komentarz 19 maja 2017 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Nie wiem, poszukaj. W programowaniu raczej nie uciekniesz od angielskiego, więc im wcześniej się oswoisz z tym językiem, tym lepiej :) Oswój się do tego stopnia, że szukając odpowiedzi na jakieś problemy programistyczne lub szukając czegoś w dokumentacji zaczniesz po prostu wpisywać frazy po angielsku - contentu w tym języku jest po prostu w branży IT więcej i jest on w większości przypadków bardziej aktualny.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 118 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2017 w JavaScript przez niezalogowany
0 głosów
0 odpowiedzi 127 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2018 w JavaScript przez TeslaX93 Gaduła (3,590 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 28 kwietnia 2016 w JavaScript przez Majkel Nowicjusz (210 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...