• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę otwierać plików .cpp, bez wczytywanie z code blocks

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,615 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2017 w C i C++ przez Thunder Nowicjusz (120 p.)
Od czasu kiedy zainstalowałem code blocks, komputer nie jest w stanie czytać plików tak jak np. te na poradnikach Zelenta:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/2352782f94f209cc

U mnie wygląda to tak:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/762ed4cfb8a9f3e3

Po próbie otwarcia wyskakuje błąd oznajmiający brak programu do odczytu pliku, jedyny sposobem jest otwarcie go ze środowiska code::blocks..
komentarz 18 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Otwórz za pomocą NOTATNIK, powinieneś móc normalnie otworzyć, ale po prostu przypisałeś, że cpp i h otwiera domyślnie cb to dlatego imho.
komentarz 18 maja 2017 przez Thunder Nowicjusz (120 p.)
Otwiera się w notatniku, ale chciałbym żeby od razu włączyło się środowisko z tym plikiem.
komentarz 18 maja 2017 przez niezalogowany
a zgrales wersje z kompilatorem?
komentarz 18 maja 2017 przez Thunder Nowicjusz (120 p.)
Napisałem już pare programów więc na pewno jest z kompilatorem

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 maja 2017 przez niezalogowany
komentarz 18 maja 2017 przez Thunder Nowicjusz (120 p.)
edycja 18 maja 2017 przez Thunder
Dziękuje, szkoda tylko że nadal wyglądają jak zwykłe pliki i domyślam się że plik .h mogę spokojnie otwierać i edytować w notatniku, czy też otwierać w cb?
komentarz 18 maja 2017 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Dla każdego typu plików z danym rozszerzeniem możesz ustawić domyślny program, w którym mają być otwierane pliki po dwukrotnym kliknięciu w niego.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,127 wizyt
pytanie zadane 4 października 2015 w C i C++ przez WWOTEX Mądrala (6,200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,043 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2016 w C i C++ przez Coroys Początkujący (370 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 489 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...