• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google code-in

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
533 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2017 w C i C++ przez KacperKow Nowicjusz (180 p.)
Cześć ostatnio znalazłem konkurs Google code-in. W sumie wydaje się ciekawy. (Umiem programować w c++ - podstawy programowania, jakieś pojedyncze algorytmy) Ale kompletnie nie rozumiem o co w nim tak naprawdę chodzi. W moim pytaniu chodzi mi o to żeby ktoś mi poradził jak zacząć się uczyć czy coś ćwiczyć, abym mógł w ogóle zacząć robić coś na ten konkurs. Poradźcie mi co muszę się nauczyć. Jeżeli jest to bardziej obszerny temat możecie po krótce go opisać i dołączyć linki do stron gdzie to wszystko jest fajnie wytłumaczone.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Wydaje mi się, że najlepiej jakbyś przerobił od deski do deski "Język C++ Szkoła programowania" Prata (po tym to i pracę dostaniesz jak dodasz do tego skille typu git, TDD) z zadaniami + dodatkowo przy tym jakieś własne projekty robił, algorytmy, struktuy danych. U mnie na studiach jest fajny kurs, na którym jest dość dużo klepania kodów, wykłady i lisy znajdziesz pod tym adresem, kurs nazywa się PAMSI (podstawy algorytmiki i metod sztucznej inteligencji):

http://lukasz.jelen.staff.iiar.pwr.wroc.pl/downloads/page1.html

Skoro Google code in polega na opensource to warto by poznać zasady działania GITa. Proponuję bitbucket - wydaje mi się, że czytelniejszy do przyswojenia dla początkujących (tak wiem, repo tu, repo tam prawie niczym się nie różni, ale mnie na początku GitHub odpychał). Do tego, jeżeli nie lubisz wkleypywać komend w konsolę to program typu Git Kraken lub SorceTree, osobiście z żadnego nei korzystam, bo jednak konsola, ale są zwolennicy.
komentarz 18 maja 2017 przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
Ciężko o pracę po przeczytaniu tej jednej konkretnej książki, której zawartość omówienia C++11 jest w skali kropli do morza, a i dużo ważnych elementów z C++98 nie omawia nawet. Jedyny plus to czytelnik zdobywa porządne podstawy programowania obiektowego (o ile je skrupulatnie przerobi i zrozumie).
komentarz 18 maja 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Jakoś mi nie ciężko :p

Ale to może z powodu, że jednocześnie przerabiając to uczysz się dużo więcej rzeczy jak chcesz zrobić.

Podobne pytania

–3 głosów
1 odpowiedź 324 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2017 w C i C++ przez KacperKow Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...