• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena portfolio

Object Storage Arubacloud
0 głosów
704 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2017 w Nasze projekty przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
edycja 17 maja 2017 przez UltraSF

Witam, chciał bym wam przedstawić moje portfolio. Proszę bardzo o rady, krytykę i wszystko co mi pomoże je udoskonalić z góry dziękuje :) 

MyPage

 

 

Dziękuje za wszystko, odniosę się do każdej uwagi na aktualny moment i do przyszłych. Ale dwie rzeczy tylko dopowiem żeby nie było. Jestem backendowcem, stąd ten mój poziom graficzny nie jest najwyższy. Po drugie co do zrobionej przeze mnie strony,w projektach. Mi też się nie podoba. I mimo usilnych starań miało właśnie to wyglądać tak jak wygląd i tak uratowałem co się dało.A wiecie klient "nasz Pan". Ale jeszcze raz wszystkim dziękuje za ocenę rady i konstruktywną krytykę. Wszystko postaram się uwzględnić pozdrawiam :)

komentarz 16 maja 2017 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Brakuje doctype, jest bardzo źle. Poczytaj pozostałe code-review na forum i wtedy zapodaj stronę jeszcze raz - moim zdaniem to dobry pomysł :)
komentarz 17 maja 2017 przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
Bardzo niechlujne i nieczytelne a CV to porażka

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 maja 2017 przez niezalogowany

Ogólnie patent fajny, ale:

  • tekst jest w boxe strasznie nieczytelny (a ten cień - fuj),
  • tekst i obrazki w menu są rozmazane (oraz imo dużo lepiej by było gdybyś go wyśrodkował),
  • pod menu dodałbym jakieś pół-przezroczyste tło,
  • stopka ma za dużą wysokość / marginesy oraz imo rozmiar czcionki jest za duży,
  • popracuj nad CV, albo tymczasowo je usuń, bo wygląda bardzo zniechęcająco.
+1 głos
odpowiedź 16 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (82,040 p.)
Ten biały tekst słabo widać
Daj go na ciemniejszym tle

Link do githuba obejmuje sam tekst
Zastąp go jakimś obrazkiem, a przynajmniej powiększ obszar

Źle dopasowany rozmiar strony, mam opcję przewijania mimo że niżej praktycznie nic ciekawego nie widać

To menu jest bardzo słabo widoczne (wersja na szerokim ekranie), trudno się domyślić że to menu

To CV strasznie puste i źle zrobione

Podlinkowany projekt nie wygląda za dobrze, może i jest dość duży, ale wizualnie... brzydko to wygląda

To tyle z podstawowych wad które zauważyłem
komentarz 16 maja 2017 przez marcin99b Szeryf (82,040 p.)
Dodatkowo w zakładce z umiejętnościami masz złą kolejność

Powinieneś zacząć od tego co najważniejsze, czyli pewnie php (symfony)

Zaczyna się od umiejętności które są u ciebie na najwyższym poziomie, a każda następna niżej, jest tą gorszą.
Skoro zacząłeś od html/css, które są u ciebie na słabym poziomie... to idąc takim rozumowaniem reszta będzie jeszcze gorzej opanowana
+1 głos
odpowiedź 16 maja 2017 przez gremlin Dyskutant (7,600 p.)
Polecam podczas tworzenia strony korzystać z validatora bo łatwo wyłapać i poprawić trochę błędów.

https://validator.w3.org/nu/?doc=http%3A%2F%2Fwww.mypage.com.pl%2F

pozdrawiam złowieszczo :)
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2017 przez Filip31411 Dyskutant (8,820 p.)
Wypowiem się tylko co do wyglądu.

Tekst na książce w tle zlewa się trochę z tekstem w lewym pojemniku, co trochę utrudnia czytanie. W ogóle tło całej strony bardzo zlewa się z elementami na niej (są jakby na tym samym poziomie "głębokości"). Więc na początek zmieniłbym tło. Masz białą czcionkę, więc fajnie by wyglądało jakieś ciemne zdjęcie, może nawet czarno-białe, albo czarno-białe z wyróżnieniem jakiegoś koloru. Jednak, żeby wyróżnić elementy (aby tło było tłem), polecam np. zmniejszyć jego kontrast w jakimś programie graficznym. Przez co to zdjęcie nie będzie tak "krzyczało", a będzie subtelnym akcentem (pobaw się tym).

Gdy to zrobisz nie będzie potrzebne przyciemniane tło div'a z tekstem, jego obramowanie i cień, co uprości wygląd strony (odciąży ją).

Dodatkowo możesz dorzucić jakiś nagłówek na każdej z podstron i powiększyć trochę czcionkę tekstu.

I to chyba tyle :)

 

PS: Bardzo fajny efekt z tym menu.
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Mogła by się strona niżej przewijać i coś tam dodać, teraz wygląda na taką strasznie małą.
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2017 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)

UX:

  • Nieczytelne. (Mobilnej też się dotyczy)
  • Nieklikalne linki
  • Background rgba to jest bardzo bardzo zły pomysł
  • Treść... jest ble. Nie zachęca mnie w żaden sposób.
  • Znajomość budowy sklepów po 1 projektcie...ok
  • Umiesz JS, ale nic nie wskazuje na to.
  • Strona z projektów... Nie wiesz jak Cię widzą, tak Cię ocenią.

Alert! Zanim ocenisz wygląd strony. Jestem programistą nie grafikiem, tworzę wygląd strony dokładnie taki jaki chce klient i rzadko bywa jakakolwiek „graficzna” ingerencja

  • Po to jest właśnie tworzenie mockupów by potencjalny klient nie uciekł. I nie wyszła kaszanka.
  • Po drugie, jesteś frontEndowcem, to do cb należy jak to ma wyglądać.

CSS:

  • Bootstrap nie oceniam

HTML:

  • Brak doctype, brak języka.
  • Button a do niego span. Po co?
  • Używaj walidatora. Krzyczy, że sporo tagów jest nie domkniętych.
  • Nie blokuj viewpointu...

JS:

  • AJAX. Spoko wykorzystanie.
  • Podoba mi się hexNav :)
0 głosów
odpowiedź 16 maja 2017 przez Arkadiusz Sikorski Pasjonat (20,160 p.)
Pasek na dole i boks po lewej wyglądają moim zdaniem niespecjalnie ciekawie, za to podoba mi się obrazek w tle, a menu po prawej stronie - bomba :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2019 w Nasze projekty przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 593 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2019 w Nasze projekty przez MasterOf Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 588 wizyt
pytanie zadane 27 października 2018 w Nasze projekty przez Adusiek Użytkownik (660 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...