• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Program do szyfrowania dysku.

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
770 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Cześć, czy znacie jakiś darmowy program do szyfrowania dysków?

I jeszcze kilka pytań,

Jak coś takiego się odbywa?

Czy trudno jest złamać coś takiego?

Czy szyfrująć dysk z widnowsa mogę wejść za pomocą linuxa i odczytać zawartość dysku?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 maja 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 15 maja 2017 przez Paweł123
 
Najlepsza

Kiedyś używałem TrueCrypt, teraz VeraCrypt (głośna sprawa była). Całego dysku jednak nie szyfrowałem, więc się nie wypowiem. Mam zaszyfrowany plik, który podłączany jest jako nośnik zewnętrzny i tam sobie mogę wrzucać co chcę. W takim przypadku z odczytem z dwóch systemów nie mam problemu.

A jeśli chodzi o złamanie, heh... https://niebezpiecznik.pl/post/fbi-nie-dalo-rady-truecryptowi/ :D

komentarz 15 maja 2017 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
ok, dzięki za wypowiedz ;)
0 głosów
odpowiedź 24 maja 2017 przez Drago Verde Obywatel (1,250 p.)

Ja mam zaszyfrowany cały dysk (VeraCrypt) i wyglądało to tak:

Ustawiam co i jak

Nagrywam płytę ratunkową ("Gdyby coś poszło nie tak, Taką płytę tworzy dla ciebie sam program)

Komputer uruchamia się ponownie bez szyfrowania aby sprawdzić czy wszystko działa

I jeśli tak to w tedy zaczyna się szyfrowanie (U mnie trwało 10h ale można zapauzować, zgasić komputer, odpalić go jutro i wznowić szyfrowanie więc spoko)

PAMIĘTAJ ŻE JEŚLI W TRAKCIE SZYFROWANIA Z JAKIEGOŚ POWODU KOMPUTER SIĘ ZGASI NP.ZGAŚNIE PRĄD ALBO POJAWI SIĘ BSOD MOŻESZ UTRACIĆ DANE WIĘC RÓB KOPIE ZAPASWOE ISTOTNYCH PLIKÓW!

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 146 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 504 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...