• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed [ORACLE][SQL] Pierwsze kroki.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
293 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2017 w SQL, bazy danych przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
zamknięte 15 maja 2017 przez Marcin_N_97

Cześć!

Stawiam pierwsze kroki w programowaniu baz danych. Staram się stworzyć projekt, który będzie zarządzał małą firmą, z dwiema maszynami, które będą wbijać gwoździe. Udało mi się stworzyć odpowiednio wszystkie tabele z odpowiednimi wyzwalaczami, które numerują ID itd. Problem mam przy napisaniu swojej pierwszej funkcji w SQL:

CREATE OR REPLACE FUNCTION dodaj_klienta (nazwisko1 IN varchar, imie1 IN varchar, email1 IN varchar, nr_telefonu IN int)
RETURN INT
IS
id INT;
BEGIN
insert into KLIENT (nazwisko, imie, email, telefon)
values (nazwisko1, imie1, email1, nr_telefonu);
SELECT ID_ZLECENIODAWCY FROM KLIENT WHERE TELEFON=nr_telefonu;
RETURN id;
end;

Błąd, który wychodzi to:

  • Error(7,1): PLS-00428: an INTO clause is expected in this SELECT statemen

Mam dziwne przeczucie, że to bardzo prosty błąd, ale szukając nie mogę znaleźć czym moja funkcja różni się od gotowych przykładów z internetu. Z góry dzięki za pomoc!

komentarz zamknięcia: Już mam! Brakowało INTO id przed FROM

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,293 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2017 w SQL, bazy danych przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 608 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez sapero Gaduła (4,100 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 213 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2020 w Nasze poradniki przez oracledev Użytkownik (620 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...