• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

JAVA. PODSTAWY

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,054 wizyt

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 maja 2017 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
wybrane 15 maja 2017 przez kollgate
 
Najlepsza
W opisie książki można doczytać iż jest to książka nie dla całkowicie początkujących, ale dla trochę bardziej doświadczonych programistów.
komentarz 15 maja 2017 przez kollgate Początkujący (280 p.)
A jakaś książka dla zupełnie początkujących?
komentarz 15 maja 2017 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
To jest dość fajna książka, szczególnie dla osób, które z programowaniem miały mało styczności: http://helion.pl/ksiazki/java-rusz-glowa-wydanie-ii-kathy-sierra-bert-bates,javrg2.htm

Czytałem, jest bardzo fajna i humorystyczna ;)

EDIT: Jeśli jednak masz jakieś doświadczenie w innych językach programowania, to możesz śmiało sięgnąć po "Java. Podstawy"
komentarz 15 maja 2017 przez kollgate Początkujący (280 p.)
Przerobiłem kurs Zelenta tyle wiem z programowania :) A ta ksiażka? http://helion.pl/ksiazki/java-podstawy-wydanie-ix-cay-s-horstmann-gary-cornell,javpd9.htm
komentarz 15 maja 2017 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Jak przerobiłeś kurs Zelenta to to powinno wystarczyć. Śmiało możesz ją kupić i zacząć się uczyć języka Java.
komentarz 15 maja 2017 przez kollgate Początkujący (280 p.)
Dzięki, zawsze mogę wrócić do jakiegoś odcinka pana Mirosława, książka mi z biurka nie ucieknie :)
komentarz 15 maja 2017 przez kollgate Początkujący (280 p.)
A i mam jeszcze pytanie, wybrać IX czy X wersje?
1
komentarz 15 maja 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Ta pierwsza IX opisuje Jave 7, a ta druga X Jave 8. Ja bym zawsze brał najnowsze wydanie. Ogólnie to pan Mirosław nie poleca zaczynać od takiego trudnego korporacyjnego języka programowania. Też uważam że PHP i Python, Ruby jest o wiele prostsze na początek, przy Javie możesz się zniechęcić do programowania. Jak dla mnie jest dość trudna i zawiera dużo materiału do nauki, przy wyborze pierwszego języka programowania.
komentarz 15 maja 2017 przez kollgate Początkujący (280 p.)
Dziękuje, za odpowiedź. Jeszcze pomyślę, jak chce to zacząć :). Postaram się przerobić jakiś kurs Python, a w czerwcu zacząć od nauki javy! Pozdrawiam :)
0 głosów
odpowiedź 15 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Cześć polecam zakupić tę pozycje, a podstaw nauczyć się szybko z video-kursów dostępnych w necie. Bo książka jest warta posiadania, a podstaw można nauczyć się raz dwa w miesiąc spokojnie [ z duzym zapasem] zeby podejsc do tej pozycji

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 454 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 205 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2021 w Java przez Mateusz Kozak Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 296 wizyt
pytanie zadane 8 sierpnia 2020 w Java przez NieMamPomyslu Początkujący (300 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,084 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...