• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

CMS - Ocena projektu, Laravel

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
1,108 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2017 w Offtop przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)
edycja 14 maja 2017 przez chmod96

Cześć, od jakiegoś czasu tworzyłem swój większy projekt dzięki któremu miałem poznać lepiej framework'a PHP jakim jest Laravel 5.4.

Myślę że większość funkcjonalności aplikacji zostały skończone i działają. Jednak teraz chciałbym się dowiedzieć co o mojej aplikacji sądzą inni, chętnie poznam waszą opinię (Szczególnie tych którzy także programują w Laravel).

Aplikację można znaleźć na moim profilu Github.

myApp - CMS (niestety wymagana jest instalacja)

Wszystkie kroki instalacji są podane w pliku README.md jednak gdyby coś nie działało pytać śmiało.

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

 

komentarz 14 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
W jaki sposób instalujesz Laravela w wersji 5.4? Mi się udaje zainstalować co najwyżej wersję 5.2...

Instaluję poprzez:

composer create-project --prefer-dist laravel/laravel blog

Szkoda, że nie można nigdzie potestować CMS, no ale nic...

Jakiś screen byś mógł pokazać?
komentarz 14 maja 2017 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)

Ja używałem najpierw tego polecenia: 

composer global require "laravel/installer"

a potem jak chcę już postawić projekt to: 

laravel new nazwa-projektu

ale w twoim przypadku wystarczy jak użyjesz pierwszej komendy potem, w folderze z aplikacją:

Composer install

Ok, jakieś screen się znajdą

komentarz 14 maja 2017 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)

Nie mam gdzie go postawić sad. Próbowałem znaleźć jakiś tani Hosting czy coś w tym stylu, to nie postawił bym tam CMS w Laravel.

komentarz 14 maja 2017 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)

Ja instalowałem swojego laravel z tutorial'a Tu masz link

komentarz 15 maja 2017 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)

I jak udało ci się zainstalować ? jeżeli jeszcze  nie to polecam bo własnie dodałem możliwość komentowanie wpisów :D bardzo mi zależy na opinii.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2017 przez Daniel Śmigiela Nowicjusz (240 p.)
Witam :) pobrałem, zainstalowałem i odpaliłem :D jakiś znajomy wydaje mi się ten projekt ale nie w sensie, że zgapiłeś go od kogoś, tylko w sensie, że uczymy się chyba od tych samych osób sztuki kodowania w laravelu :P a może jestem już przelaravelowany :P Powiem Ci szczerze, że pobrałem ten projekt aby sprawdzić czy i jak zrobiłeś to, z czym ja mam obecnie problem, ale widzę, że tego nie zrobiłeś :P
Układ prosty i czytelny a co najwazniejsze responsywny (mobile first, wiadomo:) ) ... nie jestem ekspertem backendu, dopiero zaczynam i jedyne co mogę oceniac to frontend a przeciez nie o to chodzi :)

Po instalacji nalezy zmienic nazwe katalogu resources/views/templates/myAppBlog na myappblog, poniewaz w kontrolerze jest taka nazwa a nie pisana a nie myAppBlog ;) prawdopodobnie nie uaktualniłeś :)

Nie mam sie do czego przyczepic, poza kosmetyką ;p np linki do social mediów moim zdaniem powinny otwierać się w nowym oknie;p

Sama funkcjonalnosc jest ok :)

Ja za laravela zabralem sie zeby napisać w sumie jeden autorski moduł bloga do serwisu ;d i siedze przy nim kilkanascie godzin dziennie ucząc się jak być lepszym, jednak trwa to kilka dni dopiero :)
Pozdrawiam :)
komentarz 5 listopada 2017 przez chmod96 Obywatel (1,380 p.)
Dzięki za odpowiedź

Jeżeli chodzi o kod to wiele rzeczy bym zmienił teraz bo więcej potrafię.

a co do kosmetyki był tworzona żeby była :D

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2021 w PHP przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 285 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2019 w Nasze projekty przez mi-20 Stary wyjadacz (13,190 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 1,247 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...