• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co jest nie tak z tym skryptem ? Czy źle dodałem zapytanie do bazy ?

0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2017 w PHP przez Kamil Gąsior Obywatel (1,430 p.)
zmienione kategorie 13 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski

Cześć ;)

Co jest nie tak z tym skryptem? Czy źle dodałem zapytanie do bazy? Czy jeszcze coś jest nie tak? Prosze o podpowiedź ;)

<?php
session_start();

if(!isset($_SESSION['good']))
{
    header('Location: index.php');
    exit();
}
$monety_premium=10;
echo "Witaj ".$_SESSION['user']." :)</br>";
echo "Twoje surowce: ZBOŻE: ".$_SESSION['zboze']." KAMIEŃ: ".$_SESSION['kamien']." DREWNO: ".$_SESSION['drewno']."</br>";
echo "</br>Data wygaśnięcia PREMIUM: ".$_SESSION['dnipremium'];
echo "</br>EMAIL: ".$_SESSION['email']."</br>";
echo '</br> <a href="wyloguj.php">[WYLOGUJ SIĘ]</a>'."</br>";

echo "Twoje monety premium: ".$monety_premium;

if($monety_premium<10)
{
    echo"Masz za mało monet premium.";
    exit();
}
else
{
    require_once"connect.php";
    try
{
    $polaczenie=new mysqli($db_adres, $db_login, $db_pass, $db_name);
    if($polaczenie->connect_errno!=0)
    {
        throw new Exception (mysqli_connect_errno);
        
    }else
    {
        $monety_premium=$monety_premium-10;
        $rezultat=$polaczenie->query("UPDATE uzytkownicy SET dnipremium = now() + INTERVAL 7 DAY WHERE user = '$_SESSION['user']'");
    }
    $polaczenie->close();
    
}
catch(Exception $e)
{
    echo '<span style="color:red">Błąd podczas połączenia z bazą danych.</span>';
    echo "</br> INFO DEVELOPERSKIE: ".$e;
    
}

?>

 

komentarz 13 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Proszę dbać o dobór poprawnej kategorii przy zakładaniu pytania. Kod wstawiamy w specjalny bloczek - bardzo nieprzyjemnie się go czyta w postaci zwykłego tekstu.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Tak na szybko to sugerowałbym poprawić wcięcia w kodzie. Jeśli dobrze widzę, to brakuje ci klamry zamykającej blok od else.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 967 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 554 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w PHP przez Kamil Gąsior Obywatel (1,430 p.)
–1 głos
3 odpowiedzi 1,022 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2017 w PHP przez mati212 Nowicjusz (180 p.)

93,742 zapytań

142,680 odpowiedzi

323,299 komentarzy

63,329 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...