• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dźwięki w konsoli Code Blocks

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
395 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2017 w C i C++ przez seba360pl Początkujący (260 p.)
edycja 13 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski

Witam! Mam Problem. Mój kod to:

#include <iostream>
#include <conio.h>
#include <cstdlib>
#include <time.h>
#pragma comment(lib,"Winmm.lib")
#include <windows.h>
#include <mmsystem.h>

using namespace std;

int main()
{
    PlaySound("01.wav", NULL, SND_ASYNC | SND_LOOP);
    return 0;
}


Nic nie słychać poza windowsowym pykaniem.

1
komentarz 13 maja 2017 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Proszę zapoznać się z regulaminem forum oraz FAQ. Kod umieszczamy w specjalnym bloczku. Co do kodu to proszę też dbać o wcięcia, gdyż kod ich pozbawiony jest bardzo nieczytelny.

Przyczepię się jeszcze co do tagów - one mają klasyfikować problem, a nie go opisywać. Dobrze, jeśli tagi będą krótkie i będą się powtarzać. Stąd zamiast ogromnego "cobeblocks-cpp-nie-działa-dźwięk" czy czegoś w tym stylu, lepiej będzie to rozbić na np: "codeblocks", "c-plus-plus", "dźwięk", "winapi".

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)
Ścieżka... do pliku
komentarz 13 maja 2017 przez seba360pl Początkujący (260 p.)
Wciąż nie działa!
komentarz 13 maja 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,590 p.)

Skąd linkujesz biblioteke do czytania dzięków.

po drugie co ma na celu:

#pragma comment(lib,"Winmm.lib")

Nie wiem jaką masz sciezke linkowania w programie CB, wiec nie jestem wstanie powiedziec nic, jesli slychac jaki kolwiek dzwięk to znaczy ze  jest błąd w śćieżce do pliku który próbujesz otworzyc względnie, źle to wpisujesz. Czy ty wgl. pisałeś ten kod? Bo nie wydaje mi się... patrząc na to co jest załączone ... 

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 265 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2016 w C i C++ przez nodo12221 Obywatel (1,100 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 626 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,348 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2015 w C i C++ przez Amon Nowicjusz (190 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...