• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak sprzedać konto z gry?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
6,714 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2017 w Offtop przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
zamknięte 12 maja 2017 przez ScriptyChris
Witam.

Znacie jakieś serwisy do sprzedawania kont do gier?

Chciałby sprzedać konto z gry taern.pl (chyba nie jest to do końca legalne, a nie chcę aby administracja tego zauważyła bo pewnie by to konto zablokowała). Jak w takich przypadkach wygląda wymiana?
komentarz zamknięcia: Regulamin: punkt II.1.A

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 maja 2017 przez niezalogowany
wybrane 13 maja 2017 przez jankustosz1
 
Najlepsza
Konto nie jest twoją własnością, więc jakby nie patrzeć - nie możesz go sprzedać.

Sprzedaż wygląda tak, że po otrzymaniu pieniędzy wysyłasz towar. Zawsze.
komentarz 13 maja 2017 przez niezalogowany
Może chodzi o użytkowników? Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Podobnie na Steamie, można udostępniać gry, ale nie poprzez udostępnianie swoich danych do logowania, tylko przez funkcję do tego służącą.

 

Przykładowe Google najpierw musi cię zapytać, czy akceptujesz nowy regulamin - jak nie, to po prostu przestajesz korzystać z ich usług.

Chyba nie byłoby przeszkód w zawarciu tego typu umowy dotyczącej zrzeknięcia się majątku, ale - na pewno trzeba by było użyć podpisu cyfrowego oraz usługodawca musiałby o tym (o "drogim" warunku zawarcia umowy) wyraźnie wspomnieć (patrz -> jak kombinował i padł pobieraczek). Być może są jeszcze jakieś haczyki, ale umowa zawarta na odległość może być równie obowiązująca, co ta podpisana "na miejscu'. Tylko trzeba spełnić odpowiednie warunki (jakie - trzeba by było doczytać).
komentarz 13 maja 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
wow ciekawe. Skoro ten pobieraczek działał zgodnie z prawem to jakim prawem zmusili go do zapłaty kary, przecież on nikogo nie zmuszał do akceptacji regulaminu. Jeszcze jedno pytanie. Przeczytałem przed chwilą że jak regulamin akceptuje dziecko to regulamin jest nie ważny. Ja jeszcze jestem dzieckiem a zaakceptowałem regulamin w grze.
komentarz 13 maja 2017 przez niezalogowany
Regulamin w grze to nie prawo karne, jeżeli tytuł jest dozwolony od np. 18 roku życia, to po prostu cię zbanują (jeżeli będą mieli dowód na to, że nie masz tych 18 lat).

Z pobieraczkiem była dość duża afera, bo pisali, że ich usługi są darmowe, a gdzieś w środku regulaminu był nawet niewyróżniony akapit, że po jakimś czasie trzeba jednak zapłacić. Wysyłali wezwania do zapłaty, później do sądu i w końcu poszły pozwy zbiorowe w ich stronę. Możesz sobie wklepać w googlach "pobieraczek" i poczytać kilka artykułów. Tylko do zawarcia takiej umowy (*chyba*) jest już potrzebny podpis cyfrowy.
komentarz 13 maja 2017 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Więc jednak sprzedawanie hasła do gry jest legalne, ale nie zgodne z zasadami gry, i jakby się admini z gry zorientowali że ktoś sprzedaje to co najwyżej bana dadzą. Czyli taki regulamin w grze jest umowny i nie ma nic wspólnego z prawem karnym. Więc zamknięcie tego tematu, z powodu że zawiera treści niezgodne z prawem jest błędem?
komentarz 13 maja 2017 przez niezalogowany
Łamiesz regulamin. Regulamin to forma umowy, a to już reguluje kodeks cywilny jeśli się nie mylę.
0 głosów
odpowiedź 12 maja 2017 przez Lu Kiss Dyskutant (7,600 p.)
Konto do darmowej gry chcesz sprzedać? Nie wiem, nie wiem.

Spróbuj na gametrade może ?
0 głosów
odpowiedź 12 maja 2017 przez szacho Gaduła (3,810 p.)
Konto do wota sprzedałem na ebayu, zamaż wszystkie dane o koncie na jakichś screenach i tyle

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2016 w Offtop przez xydden Gaduła (4,480 p.)
–4 głosów
0 odpowiedzi 279 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2019 w Offtop przez Wraith Gaduła (4,370 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 248 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2018 w Offtop przez Mateusz Nędzi Początkujący (480 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...