• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Docker volumes, problem z ścieżkami Windowsa. Invalid bind mount.

0 głosów
62 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez mizeriowy Użytkownik (660 p.)
zamknięte 13 maja 2017 przez mizeriowy

Więc tak, robie sobie coś z poradnikiem, próbując ogarnąć Dockera. Chcę nadpisać plik nginx.conf, ale nie mogę, bo docker wywala mi błędy związane ze ścieżkami.

Polecenie, wpisywałem ścieżkę na kilka sposobów, które znalazłem , nic nie pomogło:

docker run --name my-nginx -d -v e:/docker/phptest/nginx.conf:/etc/nginx/nginx.conf:ro -p 80:80 nginx:1.13-alpine

błąd:

C:\Program Files\Docker\Docker\Resources\bin\docker.exe: Error response from daemon: invalid bind mount spec "/e/docker:/phptest:/nginx.conf:/etc/nginx/nginx.conf:ro": invalid volume specifica
tion: '/e/docker:/phptest:/nginx.conf:/etc/nginx/nginx.conf:ro'.

Używam Hyper-v i ustawiłem współdzielenie dysków w Dockerze.
Ścieżka katalogu, w którym się znajduję to: E:\docker\phptest, tutaj też znajduje się plik nginx.conf

Obraz nginx oficjalny https://hub.docker.com/_/nginx/
Problem jest chyba powszechny, bo znalazłem sporo na ten temat, ale mimo wpisywania ścieżki na kilka sposobów nie udało mi się nic zdziałać.

Dostaję już szału.

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany
komentarz 12 maja 2017 przez rafal612b Nałogowiec (42,380 p.)
w DockerToolbox (ten bez hyper-v na maszynie wirtualnej) montuje zasoby poprzez podanie scieżki w formacie linuksowym bez dwukropka z sleshem na początku. Próbowałeś tak ? /e/docker/phptest/nginx.conf
komentarz 13 maja 2017 przez mizeriowy Użytkownik (660 p.)
Problem rozwiązany, złe rozszerzenie pliku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 96 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2018 w JavaScript, jQuery, AJAX przez Arcix Nowicjusz (160 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 110 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2016 w JavaScript, jQuery, AJAX przez subterras Użytkownik (680 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 94 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Frezen Obywatel (1,350 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny chat IRC, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

62,337 zapytań

108,480 odpowiedzi

226,467 komentarzy

35,317 pasjonatów

Przeglądających: 258
Pasjonatów: 6 Gości: 252

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...