• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka c++ i rozwój osobisty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
604 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Witam,

mam 15 lat , interesuje mnie praca programisty w przyszłości. Chciałbym ćwiczyć i tworzyć narazie własne projekty póki jestem w gimnazjum. Później chciałbym wybrać szkołę średnią - technikum informatyczne i następnie studia. Sądzicie że to dobry pomysł?

 

Potrzebuję zacząć również nauki języka, do tej pory uczyłem się na poradnikach video. Słyszałem, że dobrze uczyć się czytając książki, popatrzyłem trochę na internecie i ludzie polecają książkę - ,,symfonia C++" pana Jerzego Grębosza. Jednak znalazłem też sporo negatywnych opinii , że ta książka uczy złych nawyków. Sądzicie czy powiniem zakupić tą książkę? ( Trochę przeraża mnie ilość stron ).

Tak na koniec jeszcze jedno pytanie z innej beczki - w jakim języku pisze się boty do gier, zaczynając od klikaczy do zaawansowanych?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2017 przez VerbasterS Początkujący (320 p.)
Czesc jestem nieco starszy od cb mam 16 lat

Programowania ucze się od roku najpierw coś prostego HTML i CSS teraz zaczołem c++

moim zdaniem z internetu nienauczysz sie wiele chyba ze dobrze znasz angielski.

Osobiscie posiadam Jezyk c++ Szkołą programowania wydanie VI ksiażka ma 1200 stron i troche odstrasza ale jak sie zaczytasz to szybko leci.

Wedlug mnie ksiażka jest potrzebna do nauki wyjasnia wiele wiele wiecej niz w filmikach

Wybranie technikum inforatycznego jest dobrym pomyslem ale musisz liczyc sie z tym ze na 1 roku niebedziasz mial programowania ( chyba że zajęcia dodatkowe )

A co do botow to niemam pojecia.

Na przyszlość spróboj coś napisać np w JS C++ HTML/CSS zobaczysz co ci najbardziej odpowiada
komentarz 11 maja 2017 przez bicnet Gaduła (4,800 p.)
Dzięki za odpowiedź,

Umiem postawy HTML , stworzyłem nawet swoją stronę jako projekt do zaliczenia w szkole i nawet dostałem ocenę celującą. Ale pisanie stron jest dla mnie troszkę nudne , wolałbym coś grubszego ( programy , gry etc)
komentarz 11 maja 2017 przez MararOn Bywalec (2,620 p.)

moim zdaniem z internetu nienauczysz sie wiele chyba ze dobrze znasz angielski

Błąd - nie ma lepszych "poradników" niż dokumentacja języka. Co do znajomości angielskiego - w programowaniu i tak nie da się od niego uciec, także jest to must have. 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 205 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2020 w JavaScript przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 357 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,629 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...