• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc z napisaniem prostego języka skryptowego

0 głosów
105 wizyt
pytanie zadane 11 maja 2017 w C i C++ przez macheyo Nowicjusz (170 p.)
Hej!

Mam do napisania prosty język skryptowy. Wymagane są zmienne wzorowane na typie int, podstawowe operacje matematyczne i logiczne instrukcja warunkowa if oraz pętla while. Mój problem polega na tym, że nie wiem jak zabrać się za napisanie interpretera. Wiem o Odwrotnej Notacji Polskiej i chce jej tu użyc, jednak nie do końca wiem jak zacząć. Proszę Was o pomoc!

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2017 przez j23 Maniak (60,920 p.)
Może zacznij od jakiejś literatury na ten temat. ONP załatwiłoby sprawę, gdyby chodziło o proste wyrażenia matematyczne, ale tu masz zmienne i instrukcję warunkową, więc sprawa będzie bardziej złożona.

Chyba że możesz/masz użyć jakiegoś oprogramowania do generowania interpretera na podstawie reguł języka.
–1 głos
odpowiedź 11 maja 2017 przez macheyo Nowicjusz (170 p.)
Nie mogę używać żadnego oprogramowania. Muszę napisać to w C++ nie korzystając przy tym z STL'a i stringow. Jeśli chodzi o ONP i zmienne, to na początek potrzebowałbym rady jak się za to zabrać z samymi wyrażeniami arytmetycznymi i zmiennymi, pomijając instrukcje warunkowe. Chodzi mi o pomysł na sam interpreter bazujący na ONP z użyciem zmienncyh.
komentarz 12 maja 2017 przez j23 Maniak (60,920 p.)
edycja 12 maja 2017 przez j23
Zawsze mnie zastanawiają te obostrzenia dotyczące nieużywania STL-a przy tego typu projektach. Tak jakby użycie tej biblioteki miało jakoś strasznie ułatwić zadanie.

ONP ze zmiennymi to nie jest jakiś problem. W sieci jest masa implementacji i opisów tej metody. Rocket science to to nie jest, więc powinieneś bez problemu zrozumieć zasadę działania, a co za tym idzie dodać obsługę zmiennych. Zacznij od tokenizera... choć może lepiej zacznij od wymyślenia składni swojego języka.
2
komentarz 12 maja 2017 przez draghan Szeryf (98,210 p.)

Muszę napisać to w C++ nie korzystając przy tym z STL'a i stringow.

w C++ nie korzystając przy tym z STL'a i stringow.

nie korzystając przy tym z STL'a i stringow.

w C++

komentarz 12 maja 2017 przez mokrowski Szeryf (75,760 p.)
Mamy 2017, już 3 "nowożytny" standard języka C++ za sobą. Wielowątkowość, algorytmy... w końcu nowoczesny język. Nie.. będziemy wbijali gwoździe głową bo kilku leniwych ludzi na uczelniach nie ma ochoty nauczyć się czegoś poza "c z klasami".. eh..

A poważniej odpowiadając na pytanie, zainteresuj się wzorcem projektowym interpreter. https://sourcemaking.com/design_patterns/interpreter

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 84 wizyt
pytanie zadane 29 lipca 2016 w C i C++ przez Avernis Nałogowiec (27,010 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 262 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 130 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2017 w Inne języki przez DODO Bywalec (2,560 p.)
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o szczegółowe opisanie problemu oraz udostępnienie wszystkich istotnych informacji (kody źródłowe, zrzuty ekranu itp.).Opisanie problemu

50,940 zapytań

93,215 odpowiedzi

189,210 komentarzy

24,823 pasjonatów

Przeglądających: 170
Pasjonatów: 6 Gości: 164

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...