• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Projekt JavaScript/Jquery

Object Storage Arubacloud
0 głosów
901 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w JavaScript przez prominepl Bywalec (2,440 p.)
Witam! Ostatnio przerobiłem dośc spry podręcznik dotyczący JavaScript i JQuery oraz dokumentacje internetowe. Na podstawie, krótkich przykładów uczyłem się składni oraz działanie tego języka i jego biblioteki. Teraz szukam pomysłu na jakis większy projekt, który pozwoli mi utrwalić nabytą wiedzę i będzie robił duże wrażenie. Prosze o waszą pomoc, jakiego typu projektem mogę się zająć?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 10 maja 2017 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Polecę Ci coś, co zawsze polecam w takich przypadkach. Pomyśl o prostym systemie CRM na Twoje potrzeby, czyli aplikacja dostępna z poziomu przeglądarki zarówno na PC/table/mobile umożliwiająca zarządzanie prostymi czynnościami jak listy zakupów, zadań do zrobienia, harmonogram płacenia rachunków itp.

Nauczysz się wg mnie wszystkiego po trochę, czyli zarówno bazy danych i strony serwerowej (jeśli nie chcesz zagłębiać się w back-end to masz wiele gotowych frameworków bardzo ułatwiających pracę) jak i frontu. Pomyśl np. nad jakimś ciekawym panelem do dodawania/edycji zadań (np. latające karteczki itp. - czyli zabawa z CSS), do tego może np. jakiś własny kalendarz zamiast stosować gotowca - nauczysz się logicznego myślenia i tworzenia odpowiednich algorytmów (np. kalendarz pokazujący zawsze x dni do przodu, a nie tylko całe miesiące itp.).

Możliwości rozwoju jest tutaj mnóstwo, a jednocześnie aplikacja może Ci służyć w praktyce przez co na pewno przyjemniej się ją pisze. Myślę, że w CV jedna taka aplikacja da więcej niż 20 pociętych gotowych szablonów PSD. Pokaże bowiem, że umiesz ogarnąć kompleksowo całą aplikację - nikt nie będzie od Ciebie wymagał później ogarniania zarówno back jaki front-endu (no chyba, że będziesz działał na swoim) ale dużym plusem będzie, jeśli będziesz umiał rozmawiać z drugą stroną (back/front).

Ponad to pamiętaj, że dziś JS to nie tylko front! Taką aplikację jak podałem możesz także stworzyć z użyciem node ale tutaj już wybór zależy od Ciebie.

Alternatywnie jeśli masz jakiś kontakt z prowadzeniem działalności gospodarczej to możesz pomyśleć o prostej aplikacji do wystawiania i księgowania faktur, magazynowania kontrahentów, zarządzaniem i księgowaniem środkami trwałymi itp. (ale tutaj musiałbyś już nieco bardziej znać się na sprawach formalno-prawnych).

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Podobne pytania

+3 głosów
0 odpowiedzi 312 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 567 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 725 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez maciek061 Gaduła (4,490 p.)

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,620 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...