• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

GTA5 Zaniki tekstur, lag i spadki fps

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,383 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Aviis Początkujący (300 p.)

Witam, mam pewien problem a mianowicie od nie dawna mam nowy dosyć dobry komputer i zdecydowanie powinien dawać sobie rade z takimi grami, grając w GTA 5 jadąc samochodem są widoczne zaniki tekstur znikanie budynków rozmazana droga i wiele wile innych powodów które mówią o nie grywalnej grze, takie jak spadki FPS lub mocny lag na 2 lub 3 sec, specyfikacje komputera są poniżej proszę o porządną pomoc bo naprawdę nie wiem w czym jest problem nawet gdy ustawie ustawienia graficzne takie jakie ma kolega na komputerze za 3 tyś to i tak jest tak samo a on nie ma z tym jakichkolwiek problemów.

 

Komputer kupiłem jakieś 4 miesiące temu.

 

Spec:

- Płyta główna Gigabyte GA-Z270-Gaming K3, Z270, DDR4, HDMI, DVI-D, ATX

- Procesor Intel Core I5-7600K, 4.2GHz, 6MB BOX (BX80677I57600K)

- Dysk SSD SanDisk PLUS 120GB SATA3 (SDSSDA-120G-G26)

- Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 (192 Bit) 3xDP, HDMI, DVI-D, BOX (GTX 1060 GAMING X 6G)

- Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8)

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

- Zasilacz Corsair VS650 650W, 120mm FAN, EU version (CP-9020098-EU)

- Dysk twardy Western Digital Caviar Blue 1TB

komentarz 10 maja 2017 przez RobertGardzinski Bywalec (2,460 p.)
Sprawdź palcem w trakcie lagowania GTA V czy ciepłowody nie są zbyt gorące i czy wentylatory się kręcą.
komentarz 10 maja 2017 przez Aviis Początkujący (300 p.)
Ciepłowody nie są gorące a wentylatory się nie kręcą bo wentylatory włączają się gdy karta osiągnie 60*C.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Czy gra jest modowana?

Jeśli tak to wyłącz i sprawdź jak bez modów.

Pomijając reinstalke gry można by przeinstalować stery od grafiki, i być może trzeba by sprawdzić tez stery płyty głównej.

Przed powyższym sprawdź procesy w tle i wyłącz dodatkowe programy, które nie są niezbędne do poprawnego działania komputera (np. antywirusy), bo być może jakiś dodatkowy program zabiera zasoby systemowe.

Nie zaszkodzi tez sprawdzenie systemu jakimś antysyfem, można użyć do tego celu np. Malwarebytes Anti Malware (nie wiem czy czasem nie skorcili sobie nazwy i nie zostało samo Malwarebytes), i AdwCleaner.
komentarz 10 maja 2017 przez Aviis Początkujący (300 p.)
Gra nie jest modowana, co do sterowników karty graf to aktualizuję na bieżąco jak wychodzi nowa, jeżeli chodzi o procesy w tle to nie mam nic co mogło by spowalniać i zacznijmy od tego że grając w GTA 5 Procesor i Ram są na poziomie 50%-60% w menadżerze zadań, Skanowałem komputer z syfu i czyściłem głównie i nic nie pomogło poza tym to jest nowy komputer i świeży windows 10 więc nie mam dużo śmieci.
komentarz 11 maja 2017 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Zdarza się że aktualizacje lubią coś popsuć. Jeśli nie robiłeś ich reinstalki to może spróbuj, najwyżej będzie to samo.
0 głosów
odpowiedź 10 maja 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Wydaj mi sie, ze jest to winna zbyt wysokich ustawien graficznch i zbyt wolnego dysku
komentarz 10 maja 2017 przez MisterVento3 Użytkownik (830 p.)
Myślę, że dysk nie ma tu nic do tego, tekstury i tak są ładowane do VRAM'u
komentarz 10 maja 2017 przez QizmoPL Stary wyjadacz (11,440 p.)
Moze byc wina dysku, nie wszystko jest wczytywane do vramu, a takie pytaine do autora, czy wogole korzystal z googla, bo odpoweidzi na ten teamt jest mnostwo
komentarz 10 maja 2017 przez Aviis Początkujący (300 p.)
Tak szukałem odpowiedzi na internecie i nic nie pomaga co do ustawień graficznych to tak jak pisałem z ustawień maxymalnych na minimalne nic nie zmienia i tak są przycinki jeżeli chodzi o to to z wydajnością to chyba nie ma problemu tylko te wolne ładowanie tekstur i przez to jest lag na 3 lub 2 sec.

co do dysku to w jaki sposób mogę sprawdzić czy to wina dysku HDD?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 511 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Squer Obywatel (1,170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 468 wizyt
pytanie zadane 3 czerwca 2017 w Sprzęt komputerowy przez Aviis Początkujący (300 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 215 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez wiktor000 Nowicjusz (240 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...