• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prosty formularz kontaktowy PHP z wysyłką na maila.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
946 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w PHP przez Rafik Obywatel (1,870 p.)
Witam!

Potrzebuję napisać prosty formularz kontaktowy z wysyłką na maila.

O ile samo zrobienie formularza nie stanowi problemu, tak pytanie mam dotyczące wysyłki maila. Formularz będzie naprawdę prosty, będzie zawierał jedynie pole na imię, adres mailowy oraz treść wiadomości. Wiadomość taka ma trafić na moją skrzynkę mailową. Pytanie do Was czy korzystać z domyślnej funkcji mail() w PHP czy mimo wszystko jednak z jakiejś biblioteki typu PHPMailer? Jedyne na czym by mi jeszcze zależało to to, żeby po otrzymaniu maila na skrzynkę i kliknięciu w "Odpowiedz" mail szedł na adres wysyłającego, a nie mojego serwera więc czy takie coś idzie zrobić w funkcji mai()?

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale strona będzie stała na hostingu home.pl i jak sprawdzałem to funkcja mail() działa poprawnie.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
wybrane 16 maja 2017 przez Rafik
 
Najlepsza
Niektóre skrzynki pocztowe mogą nawet wrzucać wiadomości wysyłane z funkcji mail() od razu do spamu. Oczywiście, możesz to zrobić na funkcji mail, ale o wiele lepiej, jak zrobisz to przy pomocy PHPmailer / SwiftMailer.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,026 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,280 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w JavaScript przez skrzatjedyny Gaduła (3,150 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 543 wizyt
pytanie zadane 27 października 2017 w PHP przez Dawid89 Obywatel (1,120 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...