• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy da przekierować CSS?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
726 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2015 w HTML i CSS przez Dany Obywatel (1,370 p.)
edycja 6 kwietnia 2015 przez Dany
Witam

Moje pytanie mianowicie mam stronę z około 500 podstron i 10 katalogami gdy ją robiłem postanowiłem dodać do każdego folderu jeden plik css i do niego odwołać strony już wiele razy musiałem zmieniać i czy można zrobić przekierowanie z jednego css z folderu do drugie css który znajduje się poza tym folderem czy nie ma takiej opcji i muszę ręcznie w 500 podstronach ustawić Ścieszkę do tego jednego pliku ?

5 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
wybrane 6 kwietnia 2015 przez Dany
 
Najlepsza
Nie słyszałem nigdy o takiej możliwości... No chyba że coś przez plik htaccess ale osobiście nic o tym nie wiem więc przestawię prosty sposób na zamianę ścieżki.

Żebyś nie musiał robić tego ręcznie mogę polecić taki sposób: otwórz te wszystkie pliki (albo lepiej podziel na jakieś części) w Notepadzie++ i tam jest opcja Zamień (skrót CTRL+H). Następnie podajesz tam co ma zamienić na co (czyli podajesz starą ściężkę do pliku i w drugim polu nową ścieżkę). Pozostaje tylko wcisnąć przycisk "Zamień we wszystkich otwartch dokumentach" i gotowe! :) Jeśli masz zainstalowany Notepad++ i zintegrowany z eksploratorem (czyli masz po kliknięciu prawym na jakiś plik opcje "Edit with Notepad++") to możesz zaznaczyć kilka plików i wtedy to wybrać i wszystkie się otworzą (nie trzeba otwierać wszystkich plików pojedynczo).
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Dany Obywatel (1,370 p.)
O super szukałem czegoś takiego myślałem że nie da sie zmieniać wielu plików na raz
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Da się. Nie wiem co prawda jak w innych programach to wygląda bo sam korzystam z Notepada++ więc tutaj mam nadzieję że wyjaśniłem w miarę jasno smiley

komentarz 6 kwietnia 2015 przez Dany Obywatel (1,370 p.)
Działa dzięki za pomoc zrobiłem jak mówiłeś w Notepadzie++  wybrałem pliki  i zmieniłem na właściwa ścieżkę
+2 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez elaen Gaduła (4,760 p.)
Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie skopiowanie do jednego folderu np /style swojego pliku css, potem otworzyć wszystkie te pliki html w tychh wszystkich folderach i napisac nowy adres url do stylow czyli "../style/style.css" to taki przyklad, mozesz tez wyslac swoj plik css gdzies w neta i poprostu podac do niego linka. :) jak zmienic we wszystkich plikach naraz to już koledzy pisali Ci :) praktycznie kazde IDE ma taka opcje, polecam Netbeansa
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Dany Obywatel (1,370 p.)
OK dzięki za odpowiedz ale juz zrobiłem w Notepadzie++  wybrałem pliki i zmieniłem na właściwa ścieżkę
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)
Tak, możesz użyć do tego importowania styli za pomocą @import url(ścieżka pliku css); wtedy w twoim pliku .css dołączysz zawartość tego nowego. Jeśli mógłbyś to napisz czy o to ci chodziło, bo twoje pytanie jest trochę niezrozumiałe, przynajmniej takie odniosłem wrażenie.
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Dany Obywatel (1,370 p.)
chodzi mi o to ze mam zawartość strony tam 10 plików w tym 1 css i kolejne 10 folderów i w każdym z nich po 30-100 podstron i 1 css i każdym folderze jest podana scieszka do css w folderze a chce zęby z każdy z tych css miał zawartość tego pierwszego bez kopiowania
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez Harsay Pasjonat (23,640 p.)
Możesz otworzyć wszystkie pliki za pomocą edytora tekstowego takiego jak: Sublime Text lub Notepad++ i za pomocą jednej funkcji po konkretnej linijce dodać styl css.
komentarz 6 kwietnia 2015 przez Dany Obywatel (1,370 p.)
Dzięki zaraz tak spróbuje
0 głosów
odpowiedź 6 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
Nie znam struktury Twojego serwisu, ale wydajemi się (o ile zrozumiałem ideę) że da się to osiągnąć z poziomu pliku .htaccess - niemniej musisz mieć ReWrite Moda w Apachu włączonego, ale to obecnie standard (chyba).

Wówczas fizycznie kasujesz wszystkie pliki CSS pozostawiając ten główny a w htaccess wpisujesz regułkę przerzucającą do właściwego pliku CSS w przypadku, gdy ten poszukiwany nie został odnaleziony.

 

To połowiczne rozwiązanie. Jeśli na podstronach masz różne lokalizacje CSS to przeglądarka nie cacheuje go, tzn. cacheuje, ale dla niej na każdej podstronie jest inny plik. Wydłuża to transfer i obciąża łącze zupełnie bez sensu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 191 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 349 wizyt
–4 głosów
4 odpowiedzi 21,206 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...