• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie makr w Excelu (visualbasic)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
946 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w Visual Basic przez Dece Nowicjusz (140 p.)
Witajcie,

szukam darmowego kursu, godnego polecenia, czy ze strony internetowej czy z youtube, dotyczącego tworzenia makr w excelu. W pracy dostałem za zadanie nauczyć się tworzenia makr. Czy możecie coś polecić ??

Dodam ze kurs dla początkujących, zaczynam od zera(podstawy w c++ mam - nie wiem czy to coś pomoze :)).

Na forum znalazłem to: http://dzono4.w.interiowo.pl/. Ktoś coś jeszcze może polecić?

 

Z góry bardzo dziękuję :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

Na mojej stronie trochę podstaw z VBA opisałem tutaj, ale czy jest to warte polecenia i czy zaspokoi to twoje potrzeby to już sam musisz ocenić.

komentarz 10 maja 2017 przez Dece Nowicjusz (140 p.)
Dziękuję bardzo. Chodzi mi stricte o tworzenie makr - czy to znajduje się na Twojej stronie ?

Pozdrawiam
komentarz 10 maja 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)
edycja 10 maja 2017 przez obl

Tak, ale jest to wymieszane razem z wszystkimi podstawami VBA, bo VBA to nie tylko MS Office, z tego korzysta również AutoCad, Corel i pewnie i inne programy pod Windowsa. Ale zasada tworzenia makr jest stosunkowo prosta i taka sama we wszystkich tych programach.

Tutaj masz trochę jak tworzy się i uruchamia makra i funkcje.

komentarz 10 maja 2017 przez Dece Nowicjusz (140 p.)
Twój odnośnik przekierowuje mnie do mojego postu :) Dzięki za odpowiedzi. Na pewno tam zajrzę. Mam nadzieje ze ktoś poleci coś jeszce do bezpośrednio do tworzenia makr :)
komentarz 10 maja 2017 przez obl Maniak (51,280 p.)

A bo zawsze automatycznie wskakiwało http przy wstawianiu odnośnika a teraz dało inny, ale już poprawiłem i działa.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 126 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2016 w Visual Basic przez michal987 Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 186 wizyt
pytanie zadane 1 września 2022 w Visual Basic przez morking Nowicjusz (210 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 578 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...