• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Używanie manipulatorów na maturze ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
567 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez eldoxz Nowicjusz (140 p.)
Witam

Czy mogę na maturze z informatyki korzystać z gotowych funkcji np. sortowania,zamiany liczb z systemów ?

http://www.algorytm.edu.pl/wstp-do-c/manipulatory.html

Czy trzeba samemu to pisać ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2017 przez Czester16 Użytkownik (540 p.)
Odpowiem według mojej najlepszej wiedzy, gdyż pisałem maturę rozszerzoną w C++ w 2010.

Tak możesz używać manipulatorów z bibliotek standardowych, chyba że napisali, że masz napisać swój manipulator.

Jeżeli nie jest zabronione to możesz używać wszystkiego ze standardowych bibliotek zadeklarowanego języka. Biblioteki nie standardowe jak boost lepiej sobie odpóścić i poszukać czegoś w STL'u, ale to raczej nie będzie potrzebne, gdyż nie ma tak ciężkich zadań na maturze.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 619 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 103 wizyt

92,551 zapytań

141,396 odpowiedzi

319,526 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...