• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W poleceniu maturalnym "program" oznacza pracę w kompilatorze, czy mogę użyć np. Excela?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
391 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez amonda Nowicjusz (150 p.)
Witam.
Nurtuje mnie jedna sprawa dotycząca jutrzejszej matury rozszerzonej z informatyki, konkretnie chodzi mi o część 2, czyli praktyka na komputerze.

Jeśli w zadaniu mam napisane " Napisz program, który da odpowiedzi do poniższych zadań. " jestem zmuszona użyć do tego celu kompilatora? Czy równie dobrze mogę rozwiązać to zadanie w Excelu? Podobno egzaminatorzy sprawdzają tylko pliki z wynikami naszej pracy, ale pod zadaniem jest napisane " Do oceny oddajesz plik(i) zawierający(e) komputerową realizację Twoich obliczeń "

Proszę o odpowiedź :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 maja 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
wybrane 10 maja 2017 przez amonda
 
Najlepsza

O ile w większości zadań do wykorzystania są "dostępne narzędzia informatyczne", czyli bez narzuconej metody (ja na swojej maturze część typowo bazodanową zrealizowałem w C++ i zdobyłem maksymalną liczbę punktów), to fragmenty poleceń, gdzie jest zawarta fraza "napisz program" są w arkuszach dodatkowo pogrubione - jest to w miarę jednoznaczne polecenie napisania kodu źródłowego programu.

Ponadto z pierwszej karty:

Jeśli  rozwiązaniem  zadania  lub  jego  części  jest  program  komputerowy, to umieść w katalogu (folderze) oznaczonym Twoim numerem PESEL wszystkie utworzone przez siebie pliki w wersji źródłowej

podpowiada, co "oni" rozumieją przez "program".

komentarz 10 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
I zdążyłeś wszystko zrobić? Pisanie programu zajmuje więcej czasu niż parę kliknięć w graficznym projekcie kwerendy w accessie.
komentarz 10 maja 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)
Zdążyłem, ale musiałem gonić. Nie polecam. :)
komentarz 10 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
A ostatecznie ile procent miałeś?
komentarz 10 maja 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Pisałem tylko podstawę (niestety), z której miałem 86% albo 84%, nie pamiętam dokładnie. Na pewno zepsułem któreś zadanie w części teoretycznej, bo pamiętam jak się po egzaminie za głowę złapałem. laugh

komentarz 10 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
To ty jeszcze tą starą podstawę programową miałeś, zazdroszczę ustnego polskiego, my teraz mamy losowe tematy, Wy mieliście już wcześniej podany temat, co nie?  :D
komentarz 10 maja 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

To ty jeszcze tą starą podstawę programową miałeś

Mhm, zgadza się. Ale skąd taki wniosek wyciągnąłeś? Co to się teraz zmieniło, że poznałeś?

zazdroszczę ustnego polskiego, my teraz mamy losowe tematy, Wy mieliście już wcześniej podany temat, co nie?  :D

Też się zgadza. Należało przygotować opracowanie danego tematu na 15 minut chyba, potem parę pytań od komisji. Losowe tematy? To jak teraz wygląda polski ustny?

komentarz 10 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Z tego co widzę to teraz już nie ma podstawowej informatyki, jest tylko rozszerzenie.

Na turę jest pula tematów i losujesz, możesz dostać językowe, obraz, albo jakiś motyw literacki i masz to omówić w oparciu o jakieś teksty kultury i podany fragment lub obraz.
komentarz 10 maja 2017 przez draghan VIP (106,230 p.)

Z tego co widzę to teraz już nie ma podstawowej informatyki, jest tylko rozszerzenie

Jeśli tak, to w takim razie dedukcja nie była za trudna. laugh

Na turę jest pula tematów i losujesz, możesz dostać językowe, obraz, albo jakiś motyw literacki i masz to omówić w oparciu o jakieś teksty kultury i podany fragment lub obraz.

Ugh, to nie zazdroszczę w takim razie. Niezależnie od przygotowania sobie zaplecza merytorycznego można trafić nieprzyjemny dla siebie temat.

komentarz 10 maja 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Tak jak do tych obrazów i motywów da się coś wymyślić jeśli się czyta jakiekolwiek książki to z tymi językowymi na prawdę może być problem. No nic, pozostaje liczyć na łatwy temat i łagodną punktację :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 304 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,302 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 2,857 wizyt

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,552 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...