• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed początek z Javą i polecenia konsoli 'java i javac'

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,420 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2017 w Java przez Milesq Nałogowiec (32,020 p.)
zamknięte 10 maja 2017 przez Milesq

już od pewnego czasu chciałem przerzucić się z C++ na javę może nawet nie przerzucić się co nauczyć się Javy. Sama java jest podobna do C++ więc z kodem nie mam problemu ale od początku nie mogę sobie poradzić z JDK, na  stronie javastart jest napisane że JDK należy pobrać z tej strony no i naciskam to

a potem , z racji że mam 64-bitowego windowsa , to

czy może tu Popełniam błąd?

dalej normalnie instaluje

i wdg. tej strony(javastart) powinny działać polecenia konsoli java i javac do otwierania i kompilowania apki(wiem że są inne sposoby, ale ja chcę tak) jest mowa że cmd może 'nie wykrywać' polecenia javac ale mi nie wykrywa nawet 'java'??? 

dlaczego??? jakie mogą być przyczyny

 

komentarz zamknięcia: Padła  najlepsza od.
komentarz 5 sierpnia 2018 przez kejm_ Bywalec (2,310 p.)

I jak zrobiłeś wszystko jak trzeba i działasz?

Jeśli tak to jakie są Twoje doświadczenia i opinie na temat różnicy między Java a C++ ?

 

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 9 maja 2017 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
wybrane 10 maja 2017 przez Milesq
 
Najlepsza
Sprawdź czy masz poprawnie zainstalowane jdk java. Program Files -> Java i czy masz folder jdk.....

Jeśli wszystko jest okej to prawdopodobnie w ścieżce path nie masz forderu bin z jdk. System-Zawwansowane Ustawienia Systemu -> Zmienne środowiskowe i do PATH dodajesz scieżke do bin.
komentarz 20 stycznia 2019 przez Karol_1985 Nowicjusz (180 p.)
po ustawieniu zmiennych środowiskowych bez zmian, po wpisaniu w wierszu poleceń javac Hello.java nie ma żadnej interakcji. dalej nic nie działa czemu tak ?
komentarz 20 stycznia 2019 przez Mateusz51 Nałogowiec (28,180 p.)
Co Ci soe wyswietla jak wpiszesz w konsole javac -version
komentarz 21 stycznia 2019 przez Karol_1985 Nowicjusz (180 p.)
Już wszystko działa problem leżał w tym że źle uruchamiałem ten prosty program.

Microsoft Windows [Version 10.0.17134.556]
(c) 2018 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Karol>cd..

C:\Users>cd..

C:\>cd java

C:\Java>java Hello.class
Error: Could not find or load main class Hello.class
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: Hello.class

C:\Java>java Hello
Hello World
C:\Java>

tu był błąd dodawałem rozszerzenie!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 353 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pus_Tako_sy Początkujący (320 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 191 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2017 w C i C++ przez PClove Początkujący (310 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,778 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2019 w Java przez krystian1997 Obywatel (1,020 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...