• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zrozumienie MVC w PHP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,596 wizyt
pytanie zadane 9 maja 2017 w PHP przez niezalogowany
Witam pasjonatów ! Tak jak w temacie napisałem, mam ogromny problem ze zrozumienie MVC. Wiem na czym ten model polega, ale gdy próbuje napisać sam taki prosty model niestety całą zabawa kończy się fiaskiem. Wyprzedzając pytania, niestety przykłady zamieszczone na różnych forach nie są dla mnie zbyt czytelne. Czy mógłby mi ktoś pomóc w napisaniu prostego modelu MVC ?

Pozdrawiam.
komentarz 9 maja 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Jak na moje to ty nie do końca czaisz co to wzorzec architektoniczny MVC skoro mówisz o pisaniu modelu MVC. Jak wrócę ze spaceru z psem to dam kilka wskazówek, o ile nie zapomnę.
komentarz 9 maja 2017 przez niezalogowany
Po prostu źle się wysłowiłem. Nie potrafię się zabrać za napisanie głównego kontrolera który by obsługiwał controller/model wprowadzony do URL

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 9 maja 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Miałem dokładnie tak samo. Niby rozumiałem na czym polega wzorzec MVC, rozumiałem to, ale nie potrafiłem nic napisać. Podchodziłem do tego kilka razy, szukałem na forach, ale dopiero dzięki temu tutkowi ogarnąłem to wszystko w końcu. Już nie wnikajmy, że tutek trochę stary, ale MVC da się dzięki niemu zrozumieć, napisać swój własny framework PHP, poczytać o PHP Standards Recommendations, a następnie ew. przesiąść się na jakiś prawdziwy framework... A to co zyskasz, to wiedzę jak to wszystko działa od środka...

https://www.youtube.com/watch?v=Aw28-krO7ZM&list=PL7A20112CF84B2229

Swoją drogą, podobny temat już był...

https://forum.pasja-informatyki.pl/36186/pomoc-w-zrozumieniu-wzorca-mvc-w-jezyku-php

komentarz 9 maja 2017 przez niezalogowany
Dzięki wielkie ! ;)
komentarz 9 maja 2017 przez Assasz Nałogowiec (30,460 p.)
Uczyłem się dokładnie z tego samego materiału :) Film niby trochę już lat ma, ale do nauki polecam.
komentarz 9 maja 2017 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Ehh... Sorry. Trochę mi zajęło nim znalazłem chwilę. Dobrze, że jpacanowski czuwa. Ja od siebie dodam, poza faktem jak zaimplementwoać MVC, abyś zadał sobie kilka pytań, podstawowych. Choćby dlaczego powstał wzorzec MVC, jakie problemy rozwiązuje? Czy architektura MVC jest odpowiednia dla mojego projektu? Czy są inne wzorce architektoniczne? Jeśli tak, to do jakich projektów wzorzec MVC nie powinien być stosowany? Jak decydować które z nich wybrać? Temu podobne. :)

Podsumowując: Nie zatrzymuj się na architekturze MVC bo wieeele tracisz. :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2021 w PHP przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 428 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2020 w PHP przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 99 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2020 w PHP przez Filipczak Gaduła (4,020 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...