• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprawdzenie kodu paska nawigacyjnego oraz problematyczne centrowanie div z inline-block

Object Storage Arubacloud
0 głosów
108 wizyt
pytanie zadane 8 maja 2017 w HTML i CSS przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Witam!

Czy mógłbym poprosić o sprawdzenie poprawności kodu strony https://jsfiddle.net/adriansikora344/ya09y8y6/ Głównie chodzi mi o pasek nawigacyjny czy nie ma w nim błędów i czy tak się kożysta z @media przy zmianie rozmiaru tak jak napisałem w CSS ? Niby display: inline-block jest nowsze od float: left a są z nim problemy... kiedy chcę mieć w jednym divie różne wielkości czcionki to całość się rozchodzi... i już się poważnie zastanawiam nad użyciem float: left dla tych divów ponieważ chcę mieć dwa divy obok siebie jeden ( lewy ) o stałym rozmiarze a rozmiar prawego diva jest inny dla każdej podstrony to co tutaj przedstawiam to jest szablon dla podstron. Chcę oba divy wycentrować, więc najłatwiej dać float: left dla obu a dla diva zawierającego display: inline-block; i text-align: center ? Do przykrycia problemów z float: left potrzebuję TYLKO stylu clear: both; ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 8 maja 2017 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
edycja 8 maja 2017 przez imklau

/* nie lepiej zamiast tego dac te style do body ? */

takie coś znalazłam na początku CSS. To pytanie nadal aktualne? :P
bo HTML powinien być osobno, CSS osobno i JavaScript jeszcze w innym pliku.
Nie byłoby to zbyt czytelne gdybyś chciał dać CSS gdziekolwiek w pliku HTML ;)
 

czy tak się kożysta z @media przy zmianie rozmiaru tak jak napisałem w CSS

korzysta* raczej tak, ale najlepiej jakby te @media były na końcu CSS.

Jeśli chodzi o HTML, to masz tam diva class="header" co powinieneś zamienić na <header> skoro i tak korzystasz z HTML5.
Na dodatek o co chodzi z tymi inputami w nawigacji? Każdy input musi mieć label, a Ty ich nie masz.
To raczej powinna być zwykła lista ul > li > a.

Dodatkowo usunęłabym to <hr class="aa"/> w CSS to 10 linijek Ci zajmuje cheeky a mógłbyś dodać po prostu do nav:

border-bottom: 2px solid red;
padding-bottom: 5px;

A Twojego problemu z display: inline-block wybacz ale nie zrozumiałam ;)
 

komentarz 8 maja 2017 przez kevin Mądrala (5,010 p.)
Co do tego /* */ to miało być pytanie w pliku css :) Poprawiłem stronę według wskazówek https://jsfiddle.net/adriansikora344/fowfuhrt/ Ale dlaczego nie powinno się używać inputów w menu tylko a ? Co do tego paska to on ma się przesuwać pod element w menu który ma focus tylko nie wiem czemu nie idzie to przy selektorze ~

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,908 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2017 w HTML i CSS przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 909 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2017 w HTML i CSS przez Karol Loczeski Użytkownik (820 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...